Hayatı hakikatle barıştıracak bir nesil yetiştirmek istiyoruz - Akdeniz Gazetesi
Hayatı hakikatle barıştıracak bir nesil yetiştirmek istiyoruz

Hayatı hakikatle barıştıracak bir nesil yetiştirmek istiyoruz

Tarih 09Aralık2019, 09:30 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından “İlahiyat Fakültesi Tanışma ve Kaynaşma Günü” etkinliği düzenlendi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından “İlahiyat Fakültesi Tanışma ve Kaynaşma Günü” etkinliği düzenlendi.
OKÜ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe,
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun olmak üzere Üniversite Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, İl Jandarma Komutanı J. Albay Zafer Tombul, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyüp Tel, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Emin Öcal, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kayıklık, Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Hamil Nazik, MHP İl Başkanı Yusuf Çomu, İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun, Tüysüz Belde Belediye Başkanı Veli Fidan, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile Üniversite İlahiyat Fakültesi öğrencileri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Üniversite İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi İbrahim Aydın tarafından Kuran-ı Kerim okundu.
Daha sonra Üniversite İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kayıklık tarafından İlahiyat Fakültesi hakkında sunum gerçekleştirildi.
İlahiyat Fakültesi hakkında bilgiler veren Üniversite İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kayıklık şöyle konuştu: “OKÜ olarak büyük düşünmek gerekiyorsa büyük düşüneceğiz. Biz İslamı maskaralıktan ve maskaraların elinden kurtaracağız. Ayrıca yüzeysel köhneleşmiş kabuklaşmış din anlayışını körü körüne taklit eden değil ortaya aklını, kalbini, ruhunu koyan gençler yetiştireceğiz.  Zulmü, zalimi, cehaleti, cahili bozgunu, bozgunculuğu, ahlaksızlığı ve ahlaksızı yerle bir eden Hazreti Peygamberin yolundan giden insan yetiştireceğiz. Hakka, adalete, doğruluğa, ahlaka, erdeme, güvene ve bu yolda durmaksızın mücadele edecek gençler yetiştireceğiz. Hayatı hakikat ile buluşturacak, hayatı hakikate kavuşturacak, hayatı hakikatle barıştıracak bir nesil yetiştirmek istiyoruz.  İlahiyat Fakültesi bunun için var. İnsan yetiştirmek bir sanattır ve sanatların en zorudur. İlmek ilmek işlemek, motif motif dokumak gerekir. Biz zoru başaracağız çünkü biz inanıyoruz.”
OKÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kayıklık’ın sunumunun ardından etkinliğin düzenlenmesinde emeği olan Tüysüz Belde Belediye Başkanı Veli Fidan’a hazırlanan çiçeği Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun takdim etti.
Etkinlik konuklara pilav ayran ikramı ile sona erdi. Haber Merkezi

Bu haber 99 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yer fıstığının pek çok derde deva

Yer fıstığının pek çok derde deva Türkiye'nin en önemli yer fıstığı üretim ve pazarlama merkezi Osmaniye’de ekilen tescilli ürünümüz Osmaniye Fıs...

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı Osmaniye’de sağ arka bacağı iki yerinden kırık olan sokak kedisi tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU