Kore Kültürü OKܒde tanıtıldı - Akdeniz Gazetesi
Kore Kültürü OKܒde tanıtıldı

Kore Kültürü OKܒde tanıtıldı

Tarih 08Kasım2019, 09:30 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kore Kültür Merkezi işbirliğinde Kore Kültür Günü etkinliği düzenlendi.

 Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kore Kültür Merkezi işbirliğinde Kore Kültür Günü etkinliği düzenlendi.

OKÜ 15 Temmuz Şehitler Amfisi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Amfisindeki etkinliğe, OKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Emin Öcal, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Coşkun, OKÜ akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

“Ode to My Father” Kore filmi gösterimi ile başlayan etkinliklere daha sonra İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde devam edildi. 

İİBF Amfisi’nde devam eden Kore Kültür Günü etkinliklerde “Kore-Türkiye İlişkileri” ile Kore'de Eğitim ve Korece Tanıtım semineri ve daha sonrasında İİBF fuaye alanında Kore geleneksel kıyafetleriyle fotoğraf çekimi yapıldı.

“Kore-Türkiye İlişkileri” hakkında sunumu Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho yaptı.
Etkinlikler kapsamında kapılarını açan OKܒye teşekkür ederek sözlerine başlayan Cho, “Güney Kore hakkında bilgiler verdi.
Cho, “Koreliler Orta Asya’dan doğuya göç ettiğini biliyoruz. Türkiye ile 8 bin km uzaklıkta olsak da görünüşler farklı olsa da anlayışları, duyguları birbirine çok yakın. Dilin de yakın olması bunun bir göstergesi” diye konuştu.
Daha sonrada Kore'de Eğitim ve Korece Tanıtım yapılırken etkinlik sonunda Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho’ya OKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç Karatepe Kilimi hediye ederken Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu tarafından da çiçek takdim edildi. Haber Merkezi


 

Bu haber 116 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Uyuşturucu satıcılarına göz açtırılmıyor

Uyuşturucu satıcılarına göz açtırılmıyor Osmaniye'de narkotik ekiplerinin uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlediği operasyonlarda 6 zanlı tutuklandı....

İl Müdürü Bulut, pitaya serasını inceledi

İl Müdürü Bulut, pitaya serasını inceledi Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürü Recep Bulut, Toprakkale ilçesinde ejder meyvesi (pitaya) serasını ziyaret etti. ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU