Aydın Osmaniye Gazetesi

Osmaniye’li bilim adamına “ABD başkanlık onur ödülü” verildi

Osmaniye’li bilim adamına “ABD başkanlık onur ödülü” verildi

Tarih 19Eylül2019, 10:04 Editör Ali CİHANGİR

Türk Bilim Adamı Osmaniye’li Prof. Dr.Mustafa Gerek’e (ABD)’nin Akademinin en prestijli ödülü olarak kabul edilen "Başkanlık Onur Ödülü" verildi.

Türk Bilim Adamı Osmaniye’li Prof. Dr.Mustafa  Gerek’e (ABD)’nin  Akademinin en prestijli ödülü olarak kabul edilen "Başkanlık Onur Ödülü" verildi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektör Yardımcısı hemşerimiz Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı (Tuğgeneral) Prof. Dr. Mustafa Gerek'e, ABD'de düzenlenen ve dünyanın değişik ülkelerinden mesleklerinde önemli başarılar elde etmiş yaklaşık 10 bin hekimin katıldığı "Amerikan Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Kongresi"nde, Akademinin en prestijli ödülü olarak kabul edilen "Başkanlık Onur Ödülü" verildi.

SBܒden yapılan açıklamaya göre, 14-18 Eylül arasında ABD’de düzenlenen “Amerikan Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Kongresi”ne dünyanın değişik ülkelerinden mesleklerinde önemli başarılar elde etmiş yaklaşık 10 bin hekim katıldı.

Ödülü almaktan onur duyduğunu belirten Prof. Dr. Gerek ise duygularını şöyle ifade etti:
"Ülkem, üniversitem ve şahsım adına gurur verici bir tören yaşadım. Bilimsel çalışmalarımızın, uluslararası arenada takdir görmesi, daha hevesle çalışmamız, ülkemizi ve mesleğimizi daha nice başarılara taşımamız konusunda bizi cesaretlendiriyor." Haber merkezi


Bu haber 49 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Milli Eğitim Müdürü Albak, Anadolu Lisesini ziyaret etti

Milli Eğitim Müdürü Albak, Anadolu Lisesini ziyaret etti Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Cevdetiye Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Yarının Annelerinden Barış Pınarı Harekatına Destek

Yarının Annelerinden Barış Pınarı Harekatına Destek İlim Yayma Cemiyeti Osmaniye Yükseköğretim Kız Yurdu Müdürlüğü Türkiye'nin Suriye'de güvenli bölge oluşturm...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU