ODAK, Amanoslarda saklı güzellikleri keşfediyor - Akdeniz Gazetesi
ODAK, Amanoslarda saklı güzellikleri keşfediyor

ODAK, Amanoslarda saklı güzellikleri keşfediyor

Tarih 19Eylül2019, 10:03 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Dağcılık Ve İhtisas Kulübü tarafından (ODAK), Amanoslarda keşfedilmeyi bekleyen yerlerin tespitine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Osmaniye Dağcılık Ve İhtisas Kulübü tarafından (ODAK), Amanoslarda keşfedilmeyi bekleyen yerlerin tespitine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
ODAK tarafından Cebel köyü tarafında İncebel Takım Şelalelerine yolculuk ve keşif çalışması yapıldı. İlerleyen günlerde doğaseverlere rota çizilerek doğa yürüyüşü yaptırılacak.
İçerisinde birçok endemik bitki örtüsü ve canlısını barındıran Amanoslar da güç geçmiyor ki yeni keşifler olmasın. ODAK’ın  Amanoslar’da yaptığı araştırmalar bunu gözler önüne seriyor.
ODAK Genel Sekreteri  Yücel Erdoğan Amanoslarda yeni yerleri keşfetmekten büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Erdoğan Amanosların Karadeniz’den bir farkı olmadığını hatta birçok yönüyle daha da güzel olduğunu ancak insanların buraları pek bilmediğini kaydetti.
3 kişilik bir ekiple Cebel tarafında bulunan doğa harikası yeni şelaleler keşfettiklerini belirten Erdoğan “ İncebel adı verilen bu yerlerde yürüdükçe yeni şelalelerle karşılaşıyorsunuz. Her ulaştığımız şelale bir birinden güzel. Buraya bu yüzden İncebel takım Şelaleri adını verdik. Buraları doğa yürüyüş rotamıza eklemek istiyoruz.” Diye konuştu.
Amanosların öneminden bahseden Erdoğan “Burası adeta bir cennet. Keşfedilmeyi bekleyen daha neler var kim bilebilir. Biz kulüp olarak bu tür güzellikleri ortaya çıkarıp doğaseverlerin hizmetine sunmak istiyoruz. Burayı da bize bir doğasever arkadaşımız önerdi, gittik gezdik. İlk defa gördüğümüz yerler karşısında çok etkilendik. Buraya gelenler mutlaka bir daha gelmek isteyecek” ifadelerini kullandı.
Amanoslar başta olmak üzere Ülkedeki doğal güzelliklerin yavaş yavaş kaybolduğunu ve yok edildiğini belirten Yücel Erdoğan ODAK olarak bu güzellikleri korumak için çalıştıklarını sözlerine ekledi. Haber Merkezi

 

Bu haber 108 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Uyuşturucu satıcılarına göz açtırılmıyor

Uyuşturucu satıcılarına göz açtırılmıyor Osmaniye'de narkotik ekiplerinin uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlediği operasyonlarda 6 zanlı tutuklandı....

İl Müdürü Bulut, pitaya serasını inceledi

İl Müdürü Bulut, pitaya serasını inceledi Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürü Recep Bulut, Toprakkale ilçesinde ejder meyvesi (pitaya) serasını ziyaret etti. ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU