Aydın Osmaniye Gazetesi

Yeni Doğan bebeklerin ilk hediyelerini belediye veriyor

Yeni Doğan bebeklerin ilk hediyelerini belediye veriyor

Tarih 13Eylül2019, 10:43 Editör Ali CİHANGİR

Düziçi Belediyesi, “Sosyal Belediyecilik” kapsamında bebeğini kucağına alan ailelerinin ilk hediyelerini veriyor.

Düziçi Belediyesi, “Sosyal Belediyecilik” kapsamında bebeğini kucağına alan ailelerinin ilk hediyelerini veriyor.
Yeni doğan bebeklere ait ihtiyaçların giderilmesine katkı sağlamak ve ailelerinin mutluluğuna ortak olmak amacıyla bebek sahibi olan ailelere “Hoş geldin bebek seti” hediye ediliyor.
Yeni doğum yapan anneleri evlerinde ziyaret ederek, anne ve babaların mutluluklarına ortak olunurken, maddi durumlarına bakılmaksızın bebeklerin ilk ihtiyaçlarının giderilmesine de katkı sağlanıyor.
Proje kapsamında 0-6 aylık bebek sahibi yüzlerce aileye “Hoş geldin bebek seti” hediye ediliyor.
Belediye ekiplerinin yaptığı açıklama da "Yeni uygulamamızla ilçemiz sınırları içerisindeki yeni doğan bebeklere paket hazırladık.
Başkan Alper Öner, belediye olarak hizmet eden bir kurum olarak her yaş gurubundan insana hizmet verdiklerini vurgularken şöyle devam etti:
"Doğumundan, ölümüne kadar her insan belediyenin bir hizmetiyle karşı karşıyadır. Doğum anında da 'İlk karşılayan biz olalım', 'İlk hediye verenlerden biri biz olalım' dedik. Düziçi Belediyesi olarak ilçede ikamet eden ve yeni çocuk sahibi olan aileleri ziyaretlere başlattık. 0-3 aylık bebeklere yönelik yapılan çalışma tüm yıl boyunca devam edecek. Ziyaretlerde, Düziçi Belediyesi tarafından anne ve bebekleri için hazırlanan bebek setini aileye hediye ediyoruz.”
'Hoşgeldin Bebek' seti, kız bebekler için kırmızı, erkek bebekler için mavi çanta içerisinde veriliyor.
Çanta içerisinde bebekler için; çocuk bezi, şampuan, bebek bakım sabunu, zıbın takımı, bebek taşıma çantası, puset yer alıyor. Haber MErkezi

Bu haber 99 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Milli Eğitim Müdürü Albak, Anadolu Lisesini ziyaret etti

Milli Eğitim Müdürü Albak, Anadolu Lisesini ziyaret etti Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Cevdetiye Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Yarının Annelerinden Barış Pınarı Harekatına Destek

Yarının Annelerinden Barış Pınarı Harekatına Destek İlim Yayma Cemiyeti Osmaniye Yükseköğretim Kız Yurdu Müdürlüğü Türkiye'nin Suriye'de güvenli bölge oluşturm...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU