Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Yeni eğitim öğretim dönemi hayırlı olsun

Yeni eğitim öğretim dönemi hayırlı olsun

Tarih 11Eylül2019, 12:10 Editör Ali CİHANGİR

Anadolu Gençlik Derneği Osmaniye Şube Başkanı Alpaslan Yıldırım, 2019-2020 eğitim öğretim yılı dolayısıyla açıklamada bulundu.

Anadolu Gençlik Derneği Osmaniye Şube Başkanı Alpaslan Yıldırım, 2019-2020 eğitim öğretim yılı dolayısıyla açıklamada bulundu.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak, dernek olarak gençlere yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Galiplerin öngördüğü yaşam tarzını kabullenen değil, ihtiyaç olanı yaşayabilecek bir dünya tasavvuru olması gerektiğini ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:
“Yeni dönemin her birimizin, özellikle de gençlerimizin donanımlarını ve gayretlerini artırdığı bir dönem olması için çalışacağız. Biz Milli Görüş fikriyatının bir gençlik yapılanmasıyız. Hem her gence ulaşmanın hem de kadro yetiştirmenin gayretinde bir teşkilatız. Bu iki görevi de birini diğerine tercih etmeden, birlikte yapma mükellefiyetinde olan bir teşkilatız. Hedef kitlemiz bu coğrafyanın gençleri. Genç erkekler ve genç kızlar. Nüfusun yarısı hanımefendilerden oluşuyor, mutlaka bu çalışmayı yerine getireceğiz. Genç kızlarımıza yönelik çalışmalarımız da aynı şekilde yapılacaktır. Dünyadaki ve ülkemizdeki sıkıntıların sebebi gençler değildir. Hiçbir genci düşman olarak görmeyeceğiz. Hiçbir gençlik yapılanmasını boş bırakmayacağız. Gençlerimizi mezhepçiliğe karşı uyaracağız. Şunu herkes bilmeli ki Sünni - Şii, Alevi - Sünni mezhep çatışmaları emperyalizmin ekmeğine yağ sürer. Gençlerimizi ırkçılığa karşı uyaracağız. 7 milyar 600 milyon insan yaratılış gereği kardeştir. 1 milyar 800 milyon Müslüman inancımız gereği tek bir millettir. İslam Milleti. Türk’ün, Kürt’ün, Arap’ın, Fars’ın ve tüm kardeşlerimizin adalet içerisinde özgür ve bağımsız bir şekilde yaşaması mümkündür.”
 Aydın Deniz
 

 

Bu haber 115 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Ayağından vurularak etkisiz hale getirildi

Ayağından vurularak etkisiz hale getirildi Osmaniye’de polise ateş etmek isteyen şüpheli ayağından vurularak etkisiz hale getirildi

Çocuklar 15 tatilde camiyle buluşuyor

Çocuklar 15 tatilde camiyle buluşuyor Kadirli İlçe Müftülüğü tarafından 15 tatilde “Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz” etkinliği düzenleniyor.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU