Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Bakıma muhtaç vatandaşları unutmadılar

Bakıma muhtaç vatandaşları unutmadılar

Tarih 11Eylül2019, 12:02 Editör Ali CİHANGİR

Düziçi Belediyesine bağlı Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ekipleri, Hasta vatandaşa refakat hizmeti, gıda yardımı yaptı.

Düziçi Belediyesine bağlı Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ekipleri, Hasta vatandaşa refakat hizmeti, gıda yardımı yaptı.
Ekipler tarafından tespit edilen bakıma muhtaç vatandaşlara evde kişisel bakım hizmeti verdi.
Sosyal yardım işler müdürlüğüne bağlı ekip, "Elleri öpülesi ninelerimiz ve dedelerimizin duaları ile göreve geldik, onlara hizmet etmekten, yanlarında olmaktan onur duyuyoruz. Yapılan saha çalışması sonrasında belirlenen vatandaşların evleri, belirli aralıklarla detaylı olarak temizleniyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla; yaşlı, kimsesiz ve ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşlarımız için daha sıhhi ortamlar sağlanıyor.
Aynı zamanda kuaföre gidemeyen yaşlılarımızın evine kadın ve erkek kuaförler götürülerek kişisel bakımları yapılıyor. Yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın talepleri ise Belediyemizin ilgili birimlerine iletiliyor.
Her fırsatta yaşlılara verdiği önemi dile getiren Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, projeyle yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza destek olduklarını belirterek,
"Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak için böyle bir proje hayata geçirdik. Ekiplerimiz, gittikleri evin eşyalarından bulaşığına kadar, her şeyin temizliğini yapıyor. İsteyen vatandaşlarımızın bir de kişisel bakımlarını yaptırıyoruz. Yaşlılarımızın, mutlu olduğunu görmek, ihtiyaçlarını gidermek bizleri mutlu ediyor.”
Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner konuşmasının devamında, insan odaklı sosyal proje ve hizmetlere özel bir önem verdiklerini ifade ederek, "Çok önem verdiğimiz proje ile evde bakım ve temizlik hizmetini vatandaşlarımızın ayağına götürüyoruz.
Bu hizmetimizle, yaşlı veya engelli insanlarımıza aileleri kadar yakın olmaya çalışıyoruz. Bizim için en büyük ödül de onlardan alacağımız hayır dualarıdır. Bakıma muhtaç insanlarını korumayan, onlara sahip çıkmayan toplumların geleceği de sağlam olamaz.
Yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın daima yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Belediyemiz imkanlarını zorlayarak bu hizmetimizin kapsamını daha da genişletecek, böylece çok daha fazla insanımıza ulaşacağız" dedi Haber Merkezi  

Bu haber 21 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniye’de ahilik haftası kutlandı

Osmaniye’de ahilik haftası kutlandı Osmaniye’de Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ramazan Dede 60 yıldır köyün bakkalını işletiyor

Ramazan Dede 60 yıldır köyün bakkalını işletiyor Osmaniye'nin Sumbas ilçesine bağlı Gafarlı köyünde 86 yaşındaki Ramazan Can 60 yıl önce açtığı bakkal dükkanını...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU