Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ

Tarih 10Eylül2019, 11:02 Editör Ali CİHANGİR

2018/340 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 352 Ada, 6 Parsel, RIZAİYE Mahalle/Köy, AVLULU
      KERPİÇ EV Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmazın bulunduğu bölge 1-2 katlı ko-
     numlu mahaldir. Kuzey ve yönünde imar yoluna diğer yönlerde komşu parsellere
     cephelidir, parselin geometrik şekli dikdörtgen olup etrafı piriket duvardır, parsel
     üzerinde zemin +1 normal kat 40 yıllık yığma tuğla yapı bulunmaktadır, yapı
     zemin katta 60 m2 alanlı 1 normal katta 60 m2 alanlıdır, zemin katta salon, 2
     oda , mutfak, banyo qc lavabo hacimlerinden oluşmakta olup borçlunun hissesine
     düşen 1/8 pay satılacaktır
Adresi     : İstiklal Mah. 5049 Sk. No: 38/1 Merkez / OSMANİYE
Yüzölçümü     : 197,23 m2
Arsa Payı    : 1/8
İmar Durumu    : Var , İnşaat tarzı K1 KONUT ALANI 2-3-4 KAT AYRIK NİZAM
Kıymeti      : 11.600,00 TL
KDV Oranı    : %1
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü    : 15/10/2019 günü 10:15- 10:20 arası
2. Satış Günü    : 14/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri    : OSMANİYE ADLİYESİ MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU
      - null null / null
Satış şartlan :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.    
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderedatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/340 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019                                         İD.284

Bu haber 124 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İHALE İLANLARI

AKARYAKIT VE AKARYAKIT ÜRÜNLERİ ALIMI İŞİ OSMANİYE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

AKARYAKIT VE AKARYAKIT ÜRÜNLERİ ALIMI İŞİ OSMANİYE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ Akaryakıt ve Akaryakıt Ürünleri Alımı İşi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale ...

T.C. OSMANİYE

T.C. OSMANİYE 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ İLAN

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU