Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
2019-2020 Av sezonu açıldı

2019-2020 Av sezonu açıldı

Tarih 24Ağustos2019, 09:46 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Avcılar Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Faruk Doğar, 2019- 2020 Av Sezonunun açıldığını belirtti.

Osmaniye Avcılar Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Faruk Doğar, 2019- 2020 Av Sezonunun açıldığını belirtti.

Doğar, yaklaşık 6 ay kapalı olan av sezonunun Bıldırcın ve Üveyik Avıyla başladığını ifade eden Doğar, avcıların 180- 200 gün önce temizleyip kaldırdıkları Av Tüfeklerini tekrar kılıfından çıkarma zamanının geldiğini kaydetti.

Av sezonunun Ocak ayına kadar devam edeceğini ifade eden Doğar, avcılara uyarıda bulunarak, şunları aktardı:
“Avcılarımızın bilmesi gerekli olan konulardan birisi ise başlayacak olan sadece Bıldırcın Üveyik ve Yaban Domuzu Avlarıdır Av Sezonu açıldı diye tüm Av hayvanlarına ateş etmememiz gerekiyor. Örneğin Keklik ve Tavşan sezonu kapalı 19.10.2019 tarihinde başlayacak ve 12. 01. 2020 de sona erecektir. Avcılarımız buna çok dikkat etmesi istiyorum. Bu zamanda Keklik ve Tavşan yavruları büyütme aşamasında onun içindir ki bir Keklik veya bir Tavşana ateş etmek onlarca Keklik ve Tavşanı öldürmek anlamına gelir”

2019 - 2020 Av sezonunun geçen yıldan daha bol ve bereketli geçmesi temennisinde bulunan Başkan Faruk Doğar, “Geçen sezon Avcılarımız umdukları Avları bulamamışlardı. Bu sezonda Avcılarımız rahat ve huzur dolu bir ortam da Av yapmak istiyorlarsa Avcılarımız Avlanma pullarını ve Avcılık belgesini vize ettirmeleri gerekmektedir. Avcılarımızın her konu da olduğu gibi Avcılık belgesi vize işlemi olsun Avlanma pullarını alma konusu olsun her konuda kulübümüze gelmeleri yeterli olacaktır” ifadelerini kullandı.

Doğar, açılacak 2019  2020 Av sezonu tüm avcılar hayırlı olmasını diledi. Haber MerkeziBu haber 210 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Şehit ve gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz

Şehit ve gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, kentte şehit aileleri ziyaretlerini sürdürüyor. Vali Coşkun, kent merkezinde ...

Eğitim Bir-Sen satranç turnuvası düzenledi

Eğitim Bir-Sen satranç turnuvası düzenledi Osmaniye Eğitim Bir-Sen Şubesi tarafından Kurucu Genel Başkanı “Mehmet Akif İnan “ anısına satranç turnuvası düzenl...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU