Aydın Osmaniye Gazetesi

Üniversite’de kayıt heyecanı başladı

Üniversite’de kayıt heyecanı başladı

Tarih 22Ağustos2019, 10:03 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde (OKÜ) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre lisans ya da ön lisans programlarında öğrenim hakkı kazanan öğrenciler için kayıt heyecanı başladı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde (OKÜ) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre lisans ya da ön lisans programlarında öğrenim hakkı kazanan öğrenciler için kayıt heyecanı başladı.

Adaylardan tercihler doğrultusunda, OKÜ programlarına yerleşen öğrenci kayıtlarının e-devlet portalı elektronik olarak ve OKܒye gelerek başladı.
 
OKÜ rektörü, Prof.Dr.Murat Türk, çeşitli bölgelerden kayıtlarını yaptırmak üzere Karacaoğlan Yerleşkesi’ne gelen öğrenciler ve aileleri için üniversite imkanlarının seferber edildiğini belirtti.

Öğrenciler için stant kurulduğunu ifade eden Türk, şunları kaydetti:
“Öğrencilerinin ve ailelerinin ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde gideren Üniversitemiz, Kütüphanede Yabancı Diller Yüksekokulu ve Basın Halkla İlişkiler Birimince kurulan bilgilendirme standıyla öğrencileri en doğru şekilde yönlendirerek, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda kayıt işlemlerinin kısa sürede, rahat ve kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor. YKS 2019 sonuçlarına göre OKܒyü yeni kazanan öğrenciler, kayıtlarını merkezde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda, ilçe kampüslerinde fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları binalarında 16-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirebilecek. Öğrenciler, kayıt için istenen belgelere www.osmaniye.edu.tr adresinden ulaşabilirken, öğrencilerin kayıtlarını 16-21 Ağustos tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 19-23 Ağustos tarihleri arasında ise Üniversitemiz Kütüphanesinde bulunan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda bizzat yaptırmaları gerekiyor”

 

Bu haber 104 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Şehit ve gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz

Şehit ve gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, kentte şehit aileleri ziyaretlerini sürdürüyor. Vali Coşkun, kent merkezinde ...

Eğitim Bir-Sen satranç turnuvası düzenledi

Eğitim Bir-Sen satranç turnuvası düzenledi Osmaniye Eğitim Bir-Sen Şubesi tarafından Kurucu Genel Başkanı “Mehmet Akif İnan “ anısına satranç turnuvası düzenl...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU