Sumbas’ta ilk defa silindirle sıkıştırılmış beton yol yapılıyor - Akdeniz Gazetesi
Sumbas’ta ilk defa silindirle sıkıştırılmış beton yol yapılıyor

Sumbas’ta ilk defa silindirle sıkıştırılmış beton yol yapılıyor

Tarih 10Ağustos2019, 10:06 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Bolat, Sumbas’ta silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışmasını ilk defa yaptıklarını söyledi.

Osmaniye Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Bolat, Sumbas’ta silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışmasını ilk defa yaptıklarını söyledi.
Osmaniye Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, silindirle sıkıştırılmış beton yolların alternatif bir yöntem olduğunu belirterek, “İl Özel İdaresi tarafından yapılan silindirle sıkıştırılmış beton yol yüzde yüz yerli malzeme ile imal ediliyor ve yol yapımında yüzde 40’lara varan bir tasarruf sağlanıyor” dedi.
Osmaniye Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Bolat ve Mehmetli Belediye Başkanı Fatih Seyitoğlu ile birlikte Sumbas’ta ilk defa uygulanan Sumbas-Reşadiye köy grup  ilk kez uygulanan silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışmalarını inceledi.
Osmaniye Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Bolat,  yol yapımında yeni bir yöntem olarak silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulamasının Akdeniz Bölgesinde ilk kez geçen yıl Osmaniye’de uygulandığını ifade ederek, bu uygulamanın, silindirle sıkıştırılmış beton yolun ilimizde yaygınlaşıyor. Bir çok ilden bu uygulamayı görmeye gelenler olduğunu da  kaydetti. Bu yöntemin hızlı bir kaplama yöntemi olduğunu ifade eden Bolat, silindirle sıkıştırılmış beton yolun ağır araçların geçişine de dayanıklı olduğunu söyledi.
Genel Sekreter Bolat sözlerine şöyle devam etti;  asfalt yol yapımı için kullanılan hammaddenin yurtdışından ithal edildiğini şu an kullanılan yöntemde ise kendi kaynaklarımızın kullanıldığını belirterek, “Yolların daha uzun ömürlü olması, daha az bakım gerektirmesi ve daha iyi performansla daha konforlu hizmet verebilmesi oldukça önem arz etmektedir. Bu noktada silindirle sıkıştırılmış beton yollar, bu hususları sağlaması bakımında ciddi bir alternatiftir. Ayrıca bu yöntem, yol yapımında dışa bağımlılığın azaltılması açısından da oldukça önemli. Şu an İl Özel İdaresi tarafından yapılan silindirle sıkıştırılmış beton yol yüzde yüz yerli malzeme ile imal ediliyor ve yol yapımında yüzde 40’lara varan bir tasarruf sağlanıyor. Yolun yapımında emeği ve katkısı olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yolun yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Mehmetli Belediye Başkanı Fatih Seyitoğlu, Sıkıştırılmış beton yol uygulamasının yüzde yüz yerli malzeme ile imal edilmesi sevindirici. Sumbas – Reşadiye yolu ilçemize beldemize ve köylerimize hayırlı olsun.” Diye konuştu.  Haber merkezi

Bu haber 236 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kafede çıkan yangında mutfak kullanılmaz hale geldi

Kafede çıkan yangında mutfak kullanılmaz hale geldi Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde gece geç saatlerde bir kefenin mutfağında çıkan yangın itfaiyenin müdahalesi ile sönd...

Kırsaldaki yatırımlar ve projeler konuşuldu

Kırsaldaki yatırımlar ve projeler konuşuldu Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye İl Özel İdaresi’ni ziyaret ederek, brifing aldı. Vali Yılmaz, İl Özel...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU