Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Toplum ruh sağlığı merkezleri toplantısı yapıldı

Toplum ruh sağlığı merkezleri toplantısı yapıldı

Tarih 11Temmuz2019, 09:58 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye ve Kadirli Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri 2019 yılı 1’inci 6 Aylık Koordinasyon Kurulu toplantısı paydaş kurumların katılımı ile gerçekleştirdi.

Osmaniye ve Kadirli Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri 2019 yılı 1’inci 6 Aylık Koordinasyon Kurulu toplantısı paydaş kurumların katılımı ile gerçekleştirdi.
Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri (TRSM), bölgesindeki ağır ruhsal bozukluğu olan hastaların (şizofreni ve benzeri psikotik bozukluklar ile duygu durum bozuklukları) ve ailelerin bilgilendirildiği, hastanın ayaktan tedavisinin yapıldığı ve takip edildiği; rehabilitasyon, psikoeğitim, iş-uğraş terapisi, grup veya bireysel terapi gibi yöntemler kullanılarak hastanın toplum içinde yaşama becerilerinin artırılmasını hedefleyen birimlerdir.
Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) ''İl Koordinasyon Kurulu” toplantısı, Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı  Dr. Ersin Peker Başkanlığında yapıldı.
Toplantıya, Osmaniye Belediyesi, Kadirli Belediyesi İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal  Hizmetler İl Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
Toplantıda, Kurul üyelerine Merkez Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlusu Psikiyatri Uzman Dr. Elif Merve Şahin ve Kadirli Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlusu Sosyal Çalışmacı Nermin Yüksel tarafından verilen hizmetler ve merkezlerimiz tarafından yapılan çeşitli faaliyetler konusunda bilgi verildi. Haber MErkezi


 

Bu haber 54 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Şehitler amfisinde, 15 Temmuz konuşuldu

Şehitler amfisinde, 15 Temmuz konuşuldu Osmaniye Korktu Ata Üniversitesi (OKÜ) tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yılı dolayısıyla program ...

Reşadiye-Kadirli yolu asfaltlanıyor

Reşadiye-Kadirli yolu asfaltlanıyor Reşadiye – Kadirli yoluna 2’inci kat asfaltı dökülmeye başlandı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU