Aydın Osmaniye Gazetesi

Kondisyon gerektire bir etkinliğe imza attılar

Kondisyon gerektire bir etkinliğe imza attılar

Tarih 11Temmuz2019, 09:58 Editör Ali CİHANGİR

Düziçi 28 Mart Bisitlekçiler Kulübü Osmaniye ilinin 80 plakasına özel 80 km'lik Osmaniye bisiklet turu düzenledi.

 Düziçi 28 Mart Bisitlekçiler Kulübü Osmaniye ilinin 80 plakasına özel 80 km'lik Osmaniye bisiklet turu düzenledi.
Düziçinde başlayan tur Kanlıgeçit-Osmaniye Korkutata Üniversitesinde uzun moladan sonra Şekerdere-Çiftlik derken Düziçine döndü.
28 Mart Bisikletçiler Kulübü başkanı Ali Ercan Seyhan, “Bol Mazaralı, İnişli Çıkışlı bir rotanın sonuna geldik, Sıcak havaların vazgeçilmez meyvesi olan Karpuzla geçen molalarımızla 8O Km lik turumuzu sorunsuz bir şekilde tamamlandık. Kondisyon Gerektiren Bir Tur Olduğu için Kondisyonlu 8 Bisikletçiyle Bu Turu Tamamlandık, dinlenme noktalarında bir yandan dinlenirken bir yandan da bisikletlerimizi kontrol ettik, su ihtiyacımızı giderdik. Dönüş yolunda bir bisikletçi arkadaşımızın lastiği patladı, böyle olumsuz durumlarda grup durur ve lastiğin tamir edilip bisikletçi arkadaşımızın tekrardan tura hazır hale gelmesini bekleriz. Tura çıkarken yanımızda yedek lastik, tamir kiti, alyan takımı aldığımızdan böyle durumlara hazırlıklıyız. Temmuz Ayı içerisinde Haruniye Kaplıcaları ve Karagedik Köyüne tur düzenleyeceğiz. Bu turda yüzme ve koşu da mevcut olduğundan 2 kondisyon gerektiren turumuz olacak. Bunun yanı sıra keyifli hafta içi akşam sürüşlerimiz olacak.  İnsanların dikkatini çekiyor tam ekipmanlı olmamız,kasklı bisikletçiler yarış yapıyor kimileri turist kimileri seyyah zannediyor. Bunları normal karşılıyoruz, insaları zamanla kaskla bisiklet kullanan bisiklet sürücülerine alışacaktır ve bu da bisiklet kültürünün gelişmesine önemli katkı sağlayacaktır. Bütün katılımcı arkadaşlara çok teşekkür ederiz. Bir daha ki turumuzda görüşünceye dek sağlıcakla kalın" dedi.
Düziçi 28 Mart bisikletçiler kulübü geçtiğimiz aylarda Erzin Bölgesel bisikletçiler buluşmasına katılmış. 300 profesyonel bisikletçi, Erzin kaymakamı, Erzin belediye başkanı ve Erzin gençlik ve spor il müdürüyle beraber Erzinden Osmaniyeye kadar pedal çevirmişlerdi. Haber Merkezi

 

Bu haber 81 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kaymakam Kılınçoğlu, aile ziyaretinde bulundu

Kaymakam Kılınçoğlu, aile ziyaretinde bulundu Hasanbeyli Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, Karayiğit Köyünde Maddi Durumu İyi Olmayan, Yaşlı ve Kimsesiz Aileleri Ziya...

OKÜ'de TÜBİTAK ödüllü araç yandı

OKÜ'de TÜBİTAK ödüllü araç yandı Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin (OKÜ) TUBİTAK ödüllü EKARTE isimli elektrikli aracı yandı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU