Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
İşkur, Üniversite öğrencilerine çalışma imkanı sunuyor

İşkur, Üniversite öğrencilerine çalışma imkanı sunuyor

Tarih 26Haziran2019, 09:32 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) üniversite öğrenimine devam eden öğrencilerin yaz döneminde çalışmasına imkân sağlayacak “Sosyal Çalışma Programı (SÇP)” nın müracaatının başladığını belirtti.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) üniversite öğrenimine devam eden öğrencilerin yaz döneminde çalışmasına imkân sağlayacak “Sosyal Çalışma Programı (SÇP)” nın müracaatının başladığını belirtti.

25-28 Haziran 2019 tarihleri arasında başvurularının yapılacağı program ile ilgili
İl Müdürü Ahmet Altunkaynak;
“Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Program düzenlenebilecek alanlar, Doğanın korunması, Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, Kütüphanelerin bakımı ve düzeni, Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi, Sosyal Çalışma Programları, İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanır. Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri HARİÇ olmak üzere BAŞARILI, AKTİF ÖĞRENCİ KAYDI olan bütün yükseköğretim öğrencileri katılabilir. Herhangi bir bölüm ayrımı bulunmaksızın öğrenci kendisine en uygun olan programa katılabilecektir. Öğrenciler, diledikleri ildeki Sosyal Çalışma Programına başvurabilirler. İkamet edilen veya öğrenim görülen il olması şartı aranmaz. Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunduğundan, tüm programlara başvuru yapılamaz.
Her bir Sosyal Çalışma Programı belirli sayıdaki kontenjanla açılır. Katılımcılar merkezi kura/liste/noter kurası yöntemlerinden biri ile belirlenir. Kontenjan sayısı kadar sıralı yedek katılımcı belirlenir. Günlük sosyal çalışma süresi 8 saattir. Bu sürenin 7,5 saati çalışma yarım saati dinlenme süresidir. Haftalık çalışma süresi 3 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için toplam süre AZAMİ 39 gündür. Öğrenciler, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanır. Ayrıca yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dâhil tüm sigorta primleri yatırılır. Program dolayısıyla katılımcıların KYK bursları/öğrenim kredileri kesilmez. Katılımcıların programa devam zorunlulukları vardır. Ancak yüklenicinin onayı olması kaydıyla 5 güne kadar mazeret göstererek programa katılmama hakları bulunmaktadır. Katılımcılara bu günler için herhangi bir ödeme yapılmaz. Sağlık raporları da bu süreye dâhildir.”
Altunkaynak, öğrencilik dönemi boyunca Sosyal Çalışma Programından toplam 3 ay (90 gün) yararlanma hakkı bulunduğunu belirtti.
Altunkaynak, “Söz konusu program İlimizde Müze Müdürlüğü 10, Kültür ve Turizm Müdürlüğü 5, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü 5, Belediye 15 Orman İşletme Müdürlüğü 5 Fidanlık Şefliği 5, Müftülük 10, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü 10, Gençli Spor Müdürlüğü 15, AFAD 10, Kadirli Müftülüğü 5 ve Kadirli Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü 5 olmak üzere toplam 100 kişilik program uygulanacaktır. Başvuru tarihi 25-28 Haziran 2019’ du” şeklinde açıklamada bulundu.
 Haber Merkezi

Bu haber 99 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Şehitler amfisinde, 15 Temmuz konuşuldu

Şehitler amfisinde, 15 Temmuz konuşuldu Osmaniye Korktu Ata Üniversitesi (OKÜ) tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yılı dolayısıyla program ...

Reşadiye-Kadirli yolu asfaltlanıyor

Reşadiye-Kadirli yolu asfaltlanıyor Reşadiye – Kadirli yoluna 2’inci kat asfaltı dökülmeye başlandı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU