Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Saçlarıyla kanser hastası çocuklara moral oldu

Saçlarıyla kanser hastası çocuklara moral oldu

Tarih 26Haziran2019, 09:32 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de yaşayan Fatma Tülin Erdemir (13), teninde beyazlıklar oluşup ve göz kapakları şişince anne Ayten Aydemir tarafından hastaneye götürüldü.

Osmaniye’de yaşayan Fatma Tülin Erdemir (13), teninde beyazlıklar oluşup ve göz kapakları şişince anne Ayten Aydemir tarafından hastaneye götürüldü. Doktor, kan tahlilleri sonucu kanser şüphesiyle küçük kızı Çukurova Balçalı Hastanesi’ne sevk etti. Balçalı’da tahlillerinde hücre anormalliği görülen Erdemir, Çocuk Hemotoloji Bölümü’nde takibe alındı.
Kızının tedavisinde bir mucize olması için sürekli dua ettiğini kaydeden anne Erdemir, “O an çok çaresizdim. Muayene odasına doktorlardan birisi geldi. ‘Kızın kanser değil, ama tahlillerini takibe alacağız’ dedi. Bu olay bizim mucizemizdi” dedi.
Koridorlarda bekleme salonlarında çocuk hastaları gördüğünde Tülin’in çok etkilendiğini söyleyen anne Erdemir, “Kızım, ‘anne ben çok şükür kanser değilim. Kanser hastası kardeşlerime moral vermek için saçlarımı bağışlamak istiyorum’ dedi. Bir çocuğa umut olmak bence çok güzel bir davranış” dedi.
‘Bağış devam edecek’
Anne Erdemir, “Kızım saçlarını orada tanıştığımız çocuklara vermek istedi. Tülin kanser tedavisi gören yaşıtlarından Berivan ile Melisa’ya saçlarını bağışladı. Kızım bundan sonra saç bağışlamaya devam edecek” diye konuştu. Haber MErkezi


Bu haber 58 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Şehitler amfisinde, 15 Temmuz konuşuldu

Şehitler amfisinde, 15 Temmuz konuşuldu Osmaniye Korktu Ata Üniversitesi (OKÜ) tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yılı dolayısıyla program ...

Reşadiye-Kadirli yolu asfaltlanıyor

Reşadiye-Kadirli yolu asfaltlanıyor Reşadiye – Kadirli yoluna 2’inci kat asfaltı dökülmeye başlandı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU