Aydın Osmaniye Gazetesi

Şahin, Buğday’da verim kaybı iddiasında bulundu

Şahin, Buğday’da verim kaybı iddiasında bulundu

Tarih 12Haziran2019, 10:27 Editör Ali CİHANGİR

Bahçe Ziraat Odası (BZO) Başkanı Fatma Şahin, buğdayda ciddi bir verim kaybı yaşandığını belirterek, “Açık konuşmak gerekirse, bu maliyetlerle saman bile kar değil artık” dedi.

Bahçe Ziraat Odası (BZO)  Başkanı  Fatma Şahin, buğdayda ciddi bir verim kaybı yaşandığını belirterek, “Açık konuşmak gerekirse, bu maliyetlerle saman bile kar değil artık” dedi.

Buğday tarlasında yaptığı incelemelerden sonra Bahçe Ziraat Odası Başkanı Fatma ŞAHİN, sosyal medyada konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Buğday hasadının başladığını ifade eden Şahin, ilk defa ilkbaharın yaşanmadığı ilçede, yağışların uzun süreli ve yoğun olmasının ardından, hava sıcaklığının da birden artarak devam etmesinin buğdayda ciddi verim kaybına yol açabileceğini kaydetti.

Şahin, “1 dekardan 400 ila 450 kg verim alan çiftçi şuan 1 dekar alandan en fazla 150 kg ile 200 kg verim alıyor. Böyle giderse un, bulgur, makarna sıkıntısı yaşanabilir. Şu an her zamankinden çok daha fazla üretime ihtiyacımız var. Tarımın ve çiftçinin çok daha fazla desteğe ihtiyacı var” dedi. Haber Merkezi


Bu haber 73 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Bahçe Belediyesi “e-belediye” uygulamasına geçti

Bahçe Belediyesi “e-belediye” uygulamasına geçti Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, E-belediye uygulamasına geçiş işlemlerinin tamamlandığını belirtti.

Erken gelen bal sağımı üreticinin yüzünü güldürdü

Erken gelen bal sağımı üreticinin yüzünü güldürdü Osmaniye’de yaz sezonunun ilk bal sağımı yapıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU