Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Öğrencilerin sanat eserleri sergilendi

Öğrencilerin sanat eserleri sergilendi

Tarih 23Mayıs2019, 09:22 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de öğrencilerin ellerinde şekillenen sanat eserleri sergilendi.

Osmaniye’de öğrencilerin ellerinde şekillenen sanat eserleri sergilendi.
Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)yurtlarda kalan öğrencilerin ellerinde şekillenen sanat eserleri, KYK Kültür Sanat Sokağı Sergisi adı altında vatandaşların beğenisine sunuldu.
KYK Kültür Sanat faaliyetleri çerçevesinde, 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde, Osmaniye Merkez ve Kadirli İlçesinde açılan kurslarda, kız öğrenciler tarafından yapılan tablo ve el işi ürünlerinden oluşan yaklaşık 500 eser, Park 328 Alışveriş Merkezi'den 2 gün sürdü.
Serginin açılışı, Vali Yardımcısı Merin Esen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ve diğer katılımcılarla birlikte yapıldı.
Vali Yardımcısı Metin Esen, sergiyi gezerek yapılan çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Metin Esen, öğrencilere yapmış oldukları el emeği göz nuru ürünlerden dolayı teşekkür edip, başarılar diledi.
KYK Osmaniye Kız Yurdu Müdürü Sevgi Sabah Çakmaz, kursların öğrencilere yönelik akademik ve kültürel olarak açıldığını belirtti. Çakmaz, Bu kurslarımızda çini, filografi, geri dönüşüm tasarım kursu, giyim aksesuarları gibi Milli Eğitim ve İŞKUR destekli bir çok kurslar yürütmekteyiz. Amacımız, öğrencilerimizin boş vakitlerini değerlendirmek. Öğrencilerimizin, el becerilerini geliştirmektir dedi.
Bunların haricinde, öğrencilere yönelik sportif kurslarda düzenlendiğini kaydeden Müdür Çakmaz, Sene sonunda turnuvalara katılmaktadır öğrencilerimiz. Bugün burada ise toplam 100 tablomuz ve 400'e yakın el ürünü eserlerimiz bulunmaktadır. Birinci ve ikinci öğretim öğrencilerimize yönelik gündüz ve gece kurtlarımız olmaktadır. Sergimize tüm sanatseverleri dergimize bekliyoruz. KYK öğrencilerimizin şimdiye kadar çıkartmadıkları ürünleri bu sergimizde bulabilecekler. diye konuştu. Haber merkezi


Bu haber 55 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniye’de ahilik haftası kutlandı

Osmaniye’de ahilik haftası kutlandı Osmaniye’de Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ramazan Dede 60 yıldır köyün bakkalını işletiyor

Ramazan Dede 60 yıldır köyün bakkalını işletiyor Osmaniye'nin Sumbas ilçesine bağlı Gafarlı köyünde 86 yaşındaki Ramazan Can 60 yıl önce açtığı bakkal dükkanını...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU