Aydın Osmaniye Gazetesi

Yeni ufuklardan yeni umutlara yol alıyoruz

Yeni ufuklardan yeni umutlara yol alıyoruz

Tarih 23Mayıs2019, 09:22 Editör Ali CİHANGİR

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mahmut Kahraman, imzalanan mutabakatlara göre sendikalarının kentte 4 bin 204 üye sayısına ulaştığını belirtti.

 Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mahmut Kahraman, imzalanan mutabakatlara göre sendikalarının kentte 4 bin 204 üye sayısına ulaştığını belirtti.

Kahraman, yaptığı açıklamada, en yakın eğitim sendikasıyla üyesi sayısı farkının 2 bin 21 olduğunu kaydetti.

Eğitim-Bir-Sen’in bugünlere gelmesinde, yeni ufuklardan yeni umutlara yol almasında emeği olan herkese teşekkür eden Kahraman, şunları kaydetti:
“Örgütlenerek dayanışma, eğitim çalışanlarının haklarını koruma, geliştirme, yasaklarla mücadele etme, özgürlük alanlarını genişletme mücadelesinde çeyrek asrı geride bıraktığımız bu Mayıs ayında özgün sendikacılığımızın eğitim çalışanları tarafından yine teveccühe mazhar olduğuna şahit olduk. Eğitim-Bir-Sen, hak arayanların en güçlü buluşma ve örgütlenme adresi olmanın da ötesinde ülkemizin düşünen aklını, entelektüel duyarlılık ve cesaretini temsil eden en büyük sivil toplum örgütü; başta eğitim çalışanlarımız olmak üzere, gördüğü yoğun teveccühle kitlesel birleşmenin, bütünleşmenin merkezi; bir çeyrek yüzyılı aşan çalışmalarla ülke ve toplumun aktif, canlı bir değeri, insan hakları ve demokrasi mücadelesinin güvencesi; önemini tarihine, kültürüne, ülkesi ve milletine bağlı olmaktan alan, dinamizmi millî varlığımıza mal olmuş kurumsal bir değerdir. Eğitim-Bir-Sen’in imzalanan mutabakatlara göre ilimizde 4204 üye sayısıyla, en yakın eğitim sendikasına 2021 fark atmıştır.”
Kahraman, Eğitim-Bir-Sen’in, kurulduğu günden bu yana, etkili ve yetkili sendika olma yolunda verdiği mücadelenin, 2011 Mayısı’ndan itibaren Türkiye’nin ve Osmaniye’nin  en büyük sivil toplum kuruluşu olma hüviyetiyle daha da anlam kazandığını ve bugün hem nicelik hem de nitelik anlamında zirvedeki yerini, diğer sendikalarla arasındaki farkı daha da açarak perçinleştirdiğini belirtti. Haber Merkezi

 

Bu haber 47 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniye’de ahilik haftası kutlandı

Osmaniye’de ahilik haftası kutlandı Osmaniye’de Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ramazan Dede 60 yıldır köyün bakkalını işletiyor

Ramazan Dede 60 yıldır köyün bakkalını işletiyor Osmaniye'nin Sumbas ilçesine bağlı Gafarlı köyünde 86 yaşındaki Ramazan Can 60 yıl önce açtığı bakkal dükkanını...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU