Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Yapımı süren cami yardımseverlerin desteğini bekliyor

Yapımı süren cami yardımseverlerin desteğini bekliyor

Tarih 15Mayıs2019, 09:40 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Camisi yardımseverlerin yardımını bekliyor.

Osmaniye’de yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Camisi yardımseverlerin yardımını bekliyor.
Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulunan Yavuz Sultan Selim Camisi imam hatibi Nadir Sarıcan ve Yavus Sultan Selim Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanı Mehmet Ali Yenilmez açıklamada bulundu.
Yavuz Sultan Selim Camii imamı Nadir Sarıcan, “İnşallah vereceğiniz desteklerle mahallemiz bu yeni ve büyük camiye kavuşacaktır. Her desteğin az veya çok- amel defterinize sadaka-i cariye olarak yazılacağını unutmayalım. İnsanoğlu öldüğünde amel defteri kapanır. Ancak üç şey istisnadır: devam eden sadaka, hayırlı ve dua eden evlat, geriye bıraktığınız faydalı ilim" dedi.
Yavuz Sultan Selim Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanı Mehmet Ali Yenilmez, “Bizim bu camimizin 1979'da temeli atıldı ve cami 1985 yılında hizmete açıldı. Mahallemizin ve camimizin güzide cemaatiyle de bulunduğumuz istişare sonucunda camiyi büyütme kararı aldık. Bunun için 236 metrekare bitişik arsayı satın alarak camimize dahil edeceğiz. Çünkü şu anki şartlarda cami mahalleye yeterli gelmiyor. Nadir Hoca'mızın da dediği gibi yapacağınız her bağış amel defterinize devamlı olarak sevap yazdırtacaktır. Yurt içi ve yurt dışından bağış yapabilirsiniz. Yardım kampanyamız resmîdir ve yapacağınız bağışlar makbuz ile tasdik edilir" şeklinde konuştu. Haber Merkezi
 


 

Bu haber 75 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU