Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Fırtınada evlerinin çatısı ucan aileler yardım bekliyor

Fırtınada evlerinin çatısı ucan aileler yardım bekliyor

Tarih 15Mayıs2019, 09:39 Editör Ali CİHANGİR

Sumbas ilçesinde geçtiğimiz günlerde aniden bastıran sağanak yağmur ve şiddetli fırtına evlerin çatısını uçurdu.

Sumbas ilçesinde geçtiğimiz günlerde aniden bastıran sağanak yağmur ve şiddetli fırtına evlerin çatısını uçurdu.
Sumbas ilçesine bağlı Yeşilyayla Köyü Çukurfenk mevkiinde meydana gelen şiddetli yağmur ve fırtınada evlerinin tavanı uçan 2 Çocuklu Ali Cemile ve eşiyle birlikte yaşayan Zeki Cemile kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.
İlçeye bağlı Yeşilyayla Köyü Çukurfenk mahallesinde ikamet eden Ali Cemile’ye ait evin ise çatısı yerinden söküldü. O esnada evde olan karıkoca ve çocukları ise kendilerini dışarı atarak canlarını zor kurtardı. Bir çok eşyası yağıştan zarar gören Cemile ailesi, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. Evleri çatısının zarar görmesinden dolayı dışarıda kalan ve komşularında yaşamlarını sürdüren aile evlerinin yeniden tamir edilmesini istiyor.
Yaşanan doğal afet sırasında evde olduğunu belirten Mehtap Cemile, “Önce büyük bir gürültü koptu. Sonra fırtına çatıyı alıp uçurdu. Havaya baktım gökyüzü görünüyor. Kendimi dışarı zor attım. Birçok eşyamız kullanılmaz hale geldi. Ben hayırsever insanlardan ve yetkililerden yardım bekliyorum” şeklinde konuştu.
Zeki Cemile ise ; “Doğal afette evim uçtu. Evim bu halde kaldı. Ben gereken yerlere müracaat ettim. Yetkililerde geldi tutanaklarını tuttu ama şu ana kadar bir yardım da gelmedi. Ben yetkililerin yardımlarını bekliyorum.” dedi. Haber Merkezi

Bu haber 79 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU