Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Kaymakam Almalı, mera alanını ziyaret etti

Kaymakam Almalı, mera alanını ziyaret etti

Tarih 15Mayıs2019, 09:39 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’nin Düziçi İlçe Kaymakamı Mutlu Almalı, toplamda 951,629 dekar mera alanında incelemelerde bulundu.

Osmaniye’nin Düziçi İlçe Kaymakamı Mutlu Almalı, toplamda 951,629 dekar mera alanında incelemelerde bulundu.

Böcekli Belediyesi sınırları içerisinde bulunan alanda yapılan incelemelere Tarım ve Orman İlçe Müdürü Fevzi Soner Çerçi, Böcekli Belediye Başkanı Doğan Öztürk ve beraberindeki heyet de katıldı.

Toplam 400 dekar alanda Nektarin, Kayısı, Erik ve Şeftali Bahçesi olan çiftçiler, yetiştiricilik konusunda kaymakam Almalı’ya bilgi verdi.

Buradaki incelemenin ardından Böcekli Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Hasan Demirci ve Mehmet Demirci kardeşlere ait olan Meyve Bahçelerini ziyaret edildi.

Kaymakam Mutlu Almalı, yaptığı konuşmada  “Artık çiftçilerimizin alternatif tarıma yönelmeleri ve birim alandan daha fazla ve daha kaliteli ürün almaları gerekmektedir. Bu tip bahçelerin İlçemizde daha yaygın hale getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Böylece bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Mehmet Demirci ise “Desteklerini bizden esirgemeyen Kaymakamımız Mutlu Aalmalı’ya Tarım konusunda ekibiyle birlikte her zaman yanımızda olan Tarım Müdürü Fevzi Soner Çerçi’ye teşekkür ediyorum” dedi. Haber Merkezi

Bu haber 67 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU