Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Meslek Lisesi Öğrencileri, Ailelerle Buluşuyor

Meslek Lisesi Öğrencileri, Ailelerle Buluşuyor

Tarih 15Mayıs2019, 09:39 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ile "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında öğrenciler tarafından tamirat, tadilat ve onarıma ihtiyaç duyulduğu tespit edilen evleri ziyaret etti.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ile "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında öğrenciler tarafından tamirat, tadilat ve onarıma ihtiyaç duyulduğu tespit edilen evleri ziyaret etti.

Proje hakkında Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Osman Şevket İyi, proje hakkında bilgi verdi.

Proje sayesinde Meslek Lisesi öğrencilerin, ihtiyaç sahibi ailelerle bütünleşerek, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi suretiyle toplumsal duyarlılığın amaçlandığını ifade eden İyi, “İlimizde 9 merkezde olmak üzere 16 meslek lisesi bulunmaktadır. Proje kapsamında ise bu yıl bugüne kadar tadilat, tamirat bakım onarıma yönelik toplam 42 eve dokunulduğunu ve tamirat, tadilat ve bakım onarım dışında birçok ailemize sağlık hizmeti eğitim farkındalık vb. hizmetler gerçekleştirildiği belirtirken mayıs ayı sonuna kadar bu çalışmalar devam edecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Meslek Lisesi öğrencilerimizin aileleriyle buluşuyor projesi kapsamında ailelerle bütünleşerek onların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla uyguladığımız bir proje olduğunu belirtirken, kendine dokunan bir proje ve proje içerisinde yer alan okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerimizi hepsini teker teker kutlayarak, bu projeyi yıl boyunca devam ettirme amacında olduğunu belirtti.

Vali Ömer Faruk Coşkun da yaptığı açıklamada, "Bu projede yer alan hem öğrencilerimize hem öğretmenlerimize teşekkür ederken, gerçekten vatandaşlarımızla okullarımız arasında işbirliğini dayanışmayı en güzel şekilde ortaya kona bir proje önümüzdeki yılda devam edeceğini belirtti. En azından ufak tefek tamirat tadilat ihtiyaçları olan vatandaşlarımızın bu şekilde küçük dokunuşlarla onlara bir destek verilmiş oluyor, tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Vali Ömer Faruk Coşkun ve İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, kaynak yaptı.  Ümit KAHRIMAN


Bu haber 68 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU