Aydın Osmaniye Gazetesi

Kırsal dezavantajlı alanlar kalkındırılıyor

Kırsal dezavantajlı alanlar kalkındırılıyor

Tarih 04Mayıs2019, 21:33 Editör Ali CİHANGİR

Düziçi İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü ve Osmaniye İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi Açılış, Tanıtım ve Çok Paydaşlı Platform Toplantısı Düziçi Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlendi.

Düziçi İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü ve Osmaniye İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi Açılış, Tanıtım ve Çok Paydaşlı Platform Toplantısı Düziçi Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlendi.
Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi toplantısında, Osmaniye Tarım Ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam ve Düziçi İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Fevzi Soner Çerçi, Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden Proje Koordinatörü Ziraat Mühendisi Bekir Uyduran birer konuşma yaptılar.
Düziçi İlçesi’nin 8 Köyünün de içerisinde bulunduğu Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi hakkında bilgi verildiği toplantıda şunlar kaydedildi:
“Yaklaşık 98 Milyon Avro genel Program maliyetine sahip olup Osmaniye, Adana ve Mersin illerini kapsayan “Doğu Akdeniz” ve Kastamonu, Sinop ve Bartın illerini kapsayan “Batı Karadeniz” olmak üzere iki proje sahasını içermektedir. Tarım Ve Orman Bakanlığımızca uygulanmasına başlanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinin amacı; yüksek kesimlerde, kırsalda yaşayan küçük ve orta ölçekli çiftçilerin yaşam şartlarının, refahlarının ve dirençlerinin artırılmasıdır. 600 metre ve üzeri yüksek rakımlı, dağlık, engebelik, meyilli, küçük parçalı arazilerde uygulanması amaçlanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi, İlçemiz için de bir fırsat sunmaktadır. Projenin 1. etabında Düziçi, Bahçe ve Hasanbeyli ilçeleri, 2. etabında ise Osmaniye Merkez, Kadirli ve Sumbas ilçeleri bulunmaktadır. Kırsal dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi; IFAD (Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu) kredisi, Devlet katkısı ve yararlanıcıların katkıları ile finanse edilecek ve en az 5 yıl süresince devam edecektir. Bu proje çerçevesinde % 70 ile % 100’ e ulaşan oranlarda çitçilere, hayvan yetiştiricilerine, üreticilere ve Kamu yatırımlarına hibe desteği sağlanacaktır. Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinin İlçemiz genelinde yürütülebilmesi için; İlçe Proje Koordinatörü olarak Mühendislerimiz Yusuf Ziya MART, Olcay ÇELİK, Feryal EROL ve Veteriner Hekim Mustafa GEREK’ten oluşan İlçe Çiftçi Destek Ekibi kurulmuştur. İlçe Çiftçi Destek Ekibimiz, 5 Mart 2019 tarihinde Ankara’da Bakanımız’ın da katılımıyla gerçekleşen Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi açılış Çalıştayına katılmışlardır.”
Program, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi hakkında ki soru-cevap oturumu ile tamamlandı. Haber Merkezi

Bu haber 183 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kaymakam Kılınçoğlu, aile ziyaretinde bulundu

Kaymakam Kılınçoğlu, aile ziyaretinde bulundu Hasanbeyli Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, Karayiğit Köyünde Maddi Durumu İyi Olmayan, Yaşlı ve Kimsesiz Aileleri Ziya...

OKÜ'de TÜBİTAK ödüllü araç yandı

OKÜ'de TÜBİTAK ödüllü araç yandı Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin (OKÜ) TUBİTAK ödüllü EKARTE isimli elektrikli aracı yandı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU