CHP Teşkilatı, Kılıçdaroğlu’na saldırıyı kınadı - Akdeniz Gazetesi
CHP Teşkilatı, Kılıçdaroğlu’na saldırıyı kınadı

CHP Teşkilatı, Kılıçdaroğlu’na saldırıyı kınadı

Tarih 23Nisan2019, 12:05 Editör Ali CİHANGİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye İl Başkanlığı tarafından, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara Çubuk'ta gerçekleştirilen saldırı ve linç girişimi kınandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye İl Başkanlığı tarafından, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara Çubuk'ta gerçekleştirilen saldırı ve linç girişimi kınandı.
Cumhuriyet Meydanında düzenlenen basın açıklamasına, İyi Parti Osmaniye İl Başkanı Serat Kılıç, Demokrat Parti İl Başkanı Mucizet Bertiz, EMEP İl Başkanı Ökkeş Nergiz, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tülücü, Birleşik Kamu İş Sendikası Osmaniye İl Temsilcisi Seyit Demir, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Osmaniye İl başkanı Nurten Nergiz, Atatürkçü Düşünce Derneği başkanı Mehmet Düzğün, Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Bektaş Yıldırım, Osmaniye Barosu Sekreteri Bilge Tosun Başlamışlı ve CHP Hasanbeyli İlçe Başkanı Süleyman Çalık ile birlikte çok sayıda partili katıldı.
CHP İl Başkanı Nedim Ünlü, şehidin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulduğunu ve bu hain saldırının aynı zamanda şehit Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlık olduğunu söyledi.
Yapılan sırının bir protesto veya bir provokasyon olmadığını ifade eden Ünlü, "Bu, son derece organize bir eylemdir.Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir: Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerine bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal'in "İki büyük eserimden biri" dediği Cumhuriyet Halk Partisi'ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır." dedi.
Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanık olduklarını belirten Nedim Ünlü şöyle devam etti: "Buna fırsat vermeyeceğiz. "Gün kızgın demiri soğutma günüyse" herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak, demiri bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayi Milliye'nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz."  Haber Merkezi

Bu haber 229 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kadirli-Andırın Karayolu yeniden trafiğe açıldı

Kadirli-Andırın Karayolu yeniden trafiğe açıldı Kadirli İlçesinde, Kadirli-Andırın karayolunun bir bölümünde geçtiğimiz günlerde meydana gelen çökme nedeniyle araç...

Düziçi’den koronalı hasta bulunmuyor

Düziçi’den koronalı hasta bulunmuyor Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde koronavirüs (covid-19) salgını vakası bulunmadığı bildirildi. Düziçi Kaymakamı Mut...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU