Aydın Osmaniye Gazetesi

Altukaynak, firma ziyaretlerini sürdürüyor

Altukaynak, firma ziyaretlerini sürdürüyor

Tarih 22Mart2019, 09:14 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, 2019 İstihdam Seferberliği kapsamında Kadirli ilçesinde faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, 2019 İstihdam Seferberliği kapsamında Kadirli ilçesinde faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.
Öncelikli olarak Şen Piliç Firması ardından da JNR Firmasını  ziyaret eden Altunkaynak, istihdamı artırmaya yönelik uygulanan teşvik ve destekler hakkında işverenlere bilgi verdi.
Ziyaretlere İl Müdür Yardımcıları Hacı Akkoyunlu ve Y. Emre Akalın ile Kadirli Hizmet Merkezi Müdürü Abdülhamit Yıldırım da katıldı.
Ziyarette, inşaat aşaması tamamlanıp bu yıl faaliyete geçen Şen Piliç Firması ile 100 kişilik istihdam garantili mesleki eğitim kursu ve 150 kişilik İşbaşı Eğitim Programı uygulama kararı alındı. İŞKUR yetkililerinin JNR Tekstil Firmasına yaptıkları ziyaretteise  firma yetkililerinden, istihdam konusunda  yapılan işbirliklerin devam ettirileceği kararı alındı.
İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Türkiye genelinde işsizlik oranını azaltmak amacıyla başlatılan 2019 İstihdam Seferberliği kapsamında hem Osmaniye Merkez hem de ilçelerde işveren ziyaretleri ve bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini söyledi. Ziyaret ve bilgilendirme toplantıları vasıtasıyla işverenlere teşvik ve destekler hakkında bilgi verdiklerini dile getiren Altunkaynak, bu çalışmaların  ilerleyen dönemde de hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Haber Merkezi

Bu haber 89 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU