Aydın Osmaniye Gazetesi

Bahçe’de Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu açıldı

Bahçe’de Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu açıldı

Tarih 22Mart2019, 09:13 Editör Ali CİHANGİR

Bahçe ilçesi 1 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Aile Sağlığı Merkezi törenle hizmete açıldı.

Bahçe ilçesi 1 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Aile Sağlığı Merkezi törenle hizmete açıldı.
Törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, kamu kurum ve kuruluşları il ve ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Bahçe Merkez Camii İmam Hatibi Cezmi Hayta tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.
Törenin açılış konuşması İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz tarafından yapıldı. İl Sağlık Müdürü Öznavruz, törene katılan herkese teşekkür ederek, yapılan sağlık yatırımları hakkında bilgi verdi.
Bahçe ilçesinde 50 yataklı hastanenin proje çalışmalarının devam ettiğini belirten Öznavruz, Bahçe ilçesi 1 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Aile Sağlığı Merkezi’nin hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.
Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz ise yaptığı konuşmada, Belediye olarak tüm kamu kurumları ile koordineli bir çalışma yürüttüklerini ifade ederek, Belediye’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. İbrahim Baz, yapılan yatırımlarda emeği ve katkısı olan herkes teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.
Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ise yaptığı konuşmada, “Bahçe ilçemize 50 yataklı Hastanemizin kazandırılması için milletvekilleri olarakbizler gerek Sayın Cumhurbaşkanımızla gerek Bakanlığımızla görüşerek, buraya o hizmeti de inşallah kazandıracağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘hayalim’ dediği şehir hastanelerinden tutun da Osmaniye’ye kazandıracak olduğumuz 600 yataklı, 800 yatağa kadar genişleyebilecek olan hastanemizi de inşallah 28 Martta ihalesini yaparak ilimize kazandıracağız.”diye konuştu. Ülkemizin sağlık hizmetlerinde iyi bir seviyeye geldiğini vurgulayan Kaya, “Bahçe ilçesi 1 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Aile Sağlığı Merkezi’mizin ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Törende konuşan Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” anlayışıyla hareket ederek sağlık yatırımlarına ağırlık verdiklerini belirterek, “Sağlıklı nesiller yetiştirmeliyiz ki geleceğimizi teminat altına alabilelim. Bu anlamda İlimizde her alanda olduğu gibi sağlık alanında da ne gerekiyorsa yapmak için gayret ettik.” dedi.
Ülkemizde acil sağlık hizmetleri alanında ciddi mesafe kat edildiğini söyleyen Durmuşoğlu, “Başta Sayın Valimiz olmak üzere İl Sağlık Müdürümüze ve tüm sağlık çalışanlarımıza ilimize verdikleri hizmetler için teşekkür ediyor, bugün açılışını yapacağımız tesislerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Son olarak konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun ise “Tesisimizin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Emeği geçenlere; Milletvekillerimize, Kaymakamımıza, Bahçe Belediye Başkanımıza, İl Sağlık Müdürümüze ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. El birliği ile bu sağlık tesisi hazır hale getirildi. İnşallah bundan sonra Bahçe’li hemşerilerimizin hizmetinde olacak. Tüm hemşerilerimize sağlık ve afiyet diliyor, tesisimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. ”dedi.
Açılış konuşmalarının ardından, Bahçe 1 No’luve 2 No’lu, Düziçi 1 No’lu, 2 No’lu, 3 No’lu ve 4 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları adına İstasyon Sorumlularına teşekkür belgeleri Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları tarafından verildi. Vali Coşkun, personeli tebrik ederek başarılarının daim olmasını diledi.
Belgelerin takdiminin ardından Bahçe ilçesi 1 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Aile Sağlığı Merkezi’ninaçılışı Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları tarafından yapıldı. Vali Coşkun, açılışın ardından İstasyonu gezerek, bilgi aldı. Haber Merkezi

Bu haber 87 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU