Aydın Osmaniye Gazetesi

Aktif Karbon Üretilmesi Protokolü İmzalandı

Aktif Karbon Üretilmesi Protokolü İmzalandı

Tarih 22Mart2019, 09:13 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Ticaret Borsası ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Arasında Fıstık Kabuğundan Aktif Karbon Üretilmesi Protokolü İmzalandı.

Osmaniye Ticaret Borsası ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Arasında Fıstık Kabuğundan Aktif Karbon Üretilmesi Protokolü İmzalandı.
Fıstık kabuğundan aktif karbon üretiminin araştırılması ve mümkün pilot tesisinin kurulabilmesi ihtimalinin araştırılması için Ticaret Borsası ile Üniversite arasında protokol imzalandı.
Ticaret Borsasında imzalanan ve süresi bir yıl olan Fıstık Kabuğundan Aktif Karbon Üretilmesi Projesi ile ‘Mekanik olarak Fıstık kabuğunun ufaltılması, mineral oranının belirlenmesi, fıstık kabuğundan en az 3 aktivasyon metodu kullanılarak aktif karbon elde edilmesi, üretilen aktif karbonun BET surface anlyzer ile yüzey alanının belirlenmesi ve ticari aktif karbon ile karşılaştırılması ve çıkan sonuçlara göre rapor yazılarak önerilmesi’ amaçlanıyor.
Projenin tasarlanması, yürütülmesi ve değerlendirilmesi için projenin yürütücülüğünü Dr. Öğretim Üyesi Müslüm Demir yaparken projenin deneysel kısımlarında Merve Döğüşcü, Barea Osman ve projelerdeki analiz kısımlarında Osman Cem Altıncı yer alıyor.
Söz konusu projenin protokolüne Osmaniye Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Sait Çenet ve rektör imza attı. Aydın Deniz

Bu haber 84 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU