Aydın Osmaniye Gazetesi

Öğrenciler adliyeyi gezdi

Öğrenciler adliyeyi gezdi

Tarih 21Mart2019, 10:18 Editör Ali CİHANGİR

Düziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Meslek tanıtım günleri” projesi kapsamın adliyeyi ziyaret etti.

Düziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Meslek tanıtım günleri” projesi kapsamın adliyeyi ziyaret etti.
Düziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencileri, Koordinatör Müdür yardımcısı Ramazan Şamlı, öğretmen Metin Güneş ve öğretmen Ayşe Ülkü Alçı “meslek tanıtım günleri” projesi kapsamında ziyaret ettikleri Düziçi adliyesinde Cumhuriyet Savcılığı, hakimlik, zabıt katipliği, mübaşir ve avukatlık mesleklerini yakından tanıyıp çalışma ortamlarını ve koşullarını yerinde gördü.
Duruşma salonunda Hakime Kübra Acar’a sorular yönelten öğrencilere hakimlik mesleğinin zorluklarını ve duruşmaların nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi veren Acar, ilerleyen günlerde belirli gruplar halinde öğrencilerin adliyede gerçekleşen duruşmalara katılabileceğini ifade etti.
Düziçi adliyesine ziyarette bulunan 33 öğrenci, ziyaretlerin sonunda Düziçi Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Hakan Doğan'la, adliye önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
Doğan, seneye başarılı olan öğrencilerin adliye de çalıştırılmak üzere işe alınacağını belirtti.
Öğrencilerle söyleyişi yapan Cumhuriyet başsavcısı Mehmet Hakan Doğan işe alınacak öğrencilerin sadece derslerde başarılı olması yeterli değil, ahlak olarak, okulda tutum ve davranışların da dikkate alınacağını ifade etti.
Düziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatör müdür yardımcısı Ramazan Şamlı, Düziçi adliyesiyle başlayan ziyaretlerimiz, Muhasebe bölümü öğrencilerimizle beraber Osmaniye de bulunan Tapu ve Maliye kurumlarını ziyaret ederek devam edecek. Haber Merkezi

Bu haber 110 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU