Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Bilim Koleji satrançta başarılarını sürdürüyor

Bilim Koleji satrançta başarılarını sürdürüyor

Tarih 21Mart2019, 10:14 Editör Ali CİHANGİR

Her yıl ''Okul Sporları Satranç Turnuvası'' adıyla çeşitli yaş guruplarında yapılan yarışmalarda Bilim Koleji öğrencileri yine öne çıktı.

Her yıl ''Okul Sporları Satranç Turnuvası'' adıyla çeşitli yaş guruplarında yapılan yarışmalarda Bilim Koleji öğrencileri yine öne çıktı.
Yarışmayla ilgili gazetemize bilgi veren Okul Müdürü Hasan Gök: ''Satrancın çocuk gelişimine önemli etkileri vardır, bazılarını sayacak olurasak: öğrencilerimizin, kötü alışkanlıklar edinilmesine engel olur. Planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavratır. Süratli, doğru  ve çabuk düşünebilmeye yardımcı olur, olaylara doğru yorumlarla  yaklaşabilme yeteneklerini geliştirir. Kişiliği ve karekteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. Kendine güven" duygusu aşılar ve bunu geliştirir. Kendi güç ve yeteneklerini daha iyi tanıyarak,  bireysel güç ve yetenekleri açığa çıkarmaya ve bireysel doğru kararlar alabilmeye yardımcı olur. Dikkatini tek konu üzerinde yoğunlaştırabilme alışkanlığı kazandırır. Kendi yaş guruplarına göre dereceye giren  öğrencilerimiz Onur Bozkan, Mehmet Emin Kaynar, İsmail Eren Bolat, Elanur Can, Onur Vural,M.Emir Peker, Eşref Enes Keçebaş, Mustafa taş, Beyza kurt, Şebnem Sarpkaya, Ayşenaz Türkmenoğlu, Burcu Cirit, Nisa Kapan, Seyda Sena Koç, Dilay Atakul,     Rabia Kuşçu dur” dedi.
Gök elde edilen başarılarından dolayı öğretmen Atilla Bozdoğan'ı ve öğrencilerini tebrik etti. Haber Merkezi  

Bu haber 60 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Milli Eğitim MüdürüAlbak, 23 Nisan mesajı yayımladı

Milli Eğitim MüdürüAlbak, 23 Nisan mesajı yayımladı Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Üç aylar dolayısıyla mevlit okutuldu

Üç aylar dolayısıyla mevlit okutuldu Düziçi Cami Dernekleri Federasyonu tarafından üç aylar vesilesi ile mevlidi şerif okutuldu ve hatim duası yapıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU