Aydın Osmaniye Gazetesi

İl Genel Meclis Başkanı Altun’dan anlamlı ziyaret

İl Genel Meclis Başkanı Altun’dan anlamlı ziyaret

Tarih 14Mart2019, 09:44 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye İl Genel Meclis Başkanı ve adayı Mehmet Altun, Osmaniyeli Şehitlerin Yağlı Boya Resimlerini yapan Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerini ziyaret etti.

Osmaniye İl Genel Meclis Başkanı ve adayı Mehmet Altun, Osmaniyeli Şehitlerin Yağlı Boya Resimlerini yapan Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerini ziyaret etti.

Altun, ziyaretinde Türkiye 'de bir ilki gerçekleştiren öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Öğretmenlerle ve öğrencilerle sohbet eden Altun, güzel sanatlar lisesine ihtiyaç olduğunu belirtti.
Okul Müdürü Cuma Aksu ve öğretmenlere duyarlılığı için teşekkür eden Altun, daha sonra okulun müzik, resim bölümlerini gezerek şehit resimlerini yapan öğretmen ve öğrencilere tek tek teşekkür etti.
Tarih sınıfındaki öğrencilerle tarih bilinci üzerinde kısa bir sohbet yapan Altun, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin önemine değindi.
Projenin fikir babası görsel sanatlar öğretmeni Mehmet Ağcadağ ve proje sorumlusu müdür yardımcısı Hülya Bölücü'yü tebrik eden Altun, öğrencilere başarı diledi.
 
Okul Müdürü Cuma Aksu, proje ilgili olarak bilgi verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aksu, “Şehitlerimize ve ailelerine minnettarlığımızı potrelerini yaparak bir nebze de olsa ifade etmek istiyoruz. Bu vatan için şehit olan kahramanlarımızla şehitlerimizi tanıştırmak istiyoruz. Şehitlerimizi gençlerimizin yüreğine, bilincine nakşetmek istiyoruz. Milletiyle, devletiyle, bayrağıyla ve inancıyla barışık sanatçılar yetiştirmek istiyoruz. Kendi devletinin menfaat ve çıkarlarını savunan, kendi bayrağına bağlı, vatansever sanatçılar yetiştireceğiz. Bu amaçla Şehitler Diyarı Osmaniyemize layık olmak için şehitlerimizle öğrencilerimizi buluşturuyoruz. Bu vesile ile bu projenin fikir babası Resim Öğretmenimiz Mehmet Ağcadağ'a ve bu proje canı gönülden destek veren tüm öğrencilerimize ve müdür yardımcısı Hülya Bölücü, Resim Öğretmenleri arkadaşlara teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Ümit KAHRIMAN
 

Bu haber 131 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Bisikletçiler, 19 Mayıs turu attı

Bisikletçiler, 19 Mayıs turu attı Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından "Bir Asırdan Bin Asıra 19 Mayıs" etkin...

Engelliler bocce turnuvası düzenlendi

Engelliler bocce turnuvası düzenlendi Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Engelliler Bocce Turnuvası düzenlendi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU