Aydın Osmaniye Gazetesi

Velilere yönelik eğitim uygulaması ilgi gördü

Velilere yönelik eğitim uygulaması ilgi gördü

Tarih 14Mart2019, 09:43 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Mehmet Nuri Arıoğlu İlkokul velilerine yönelik uygulanan aile eğitimi kursunun yaygınlaşması planlanıyor.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Mehmet Nuri Arıoğlu İlkokul velilerine yönelik uygulanan aile eğitimi kursunun yaygınlaşması planlanıyor.
Okul müdürü Selim Yiğit, yaptığı açıklamada, eğitim ve aile içi iletişim konularında bilgilendirmek, bilinçlendirmek amacıyla eğitim çalışması yapıldığını belirtti.
Eğitimin faydalı olacağına inandığını ve ilçe okullarına örnek olmasını temenni ettiklerini ifade eden Yiğit, şunları kaydetti:
“Daha önce yapmış olduğumuz veli toplantılarında velilerimize yönelik olarak kurs düzenlemek istediğimizde bazı velilerimizden gelmek istediklerini ama küçük çocukları olduğunu ve bırakacak kimse olmadığı için gelemediklerini bildirmeleri üzerine bu dönem ikincisini düzenlediğimiz bu Aile Eğitimi kursuna velilerimiz rahatça katılabilmeleri için çocuklarını yanlarında getirmelerini istedik onlarla biz ilgileneceğimizi belirttik. Velilerimiz çocuklarını yanlarında getiriyorlar onlar dersteyken biz idareciler olarak yavrularımızla ilgileniyor onlarla oyun oynama, film izleme, boyama vb etkinlikler yapıyoruz. Velilerimiz kafaları rahat bir şekilde kursa katılıyorlar, durumlarından gayet memnunlar. Veliler ise okul idaresinin bu uygulaması sayesinde bizlerde rahatça bu kursa katılabiliyoruz. Bu kurs sayesinde yanlışlarımızı görüyoruz ve onları düzeltebiliyoruz. Kursu düzenleyen okul idaremize, gönüllü bir şekilde bu eğitimi veren Ahmet Bal hocamıza ve bu kursun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz “ dediler. Haber Merkezi

Bu haber 157 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Her sınıfın bir ağacı var

Her sınıfın bir ağacı var Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Cumhuriyet İlkokulunda her sınıfın bir ağacı var.

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı Osmaniye de kütüphane için yapılan kitap bağışı çağrısı dev bir kampanyaya dönüştü. 2 aylık sürede toplanan 15 bin ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU