Aydın Osmaniye Gazetesi

Suriyeli öğrencilerden anlamlı hediye

Suriyeli öğrencilerden anlamlı hediye

Tarih 14Mart2019, 09:09 Editör Ali CİHANGİR

Çoğu zaman Türk öğrenciler ülkemizde yaşayan Suriyeli sığınmacılara destek çıkarken bu defa da Suriyeli Mülteci kampında kalan sığınmacılardan Türk Öğrencilere anlamlı bir destek geldi.

Çoğu zaman Türk öğrenciler ülkemizde yaşayan Suriyeli sığınmacılara destek çıkarken bu defa da Suriyeli Mülteci kampında kalan sığınmacılardan Türk Öğrencilere anlamlı bir destek geldi.
Osmaniye’de Cevdetiye İlkokulu  Geçici barınma Merkezinde Eğitim Öğretim gören Suriyeli öğrenciler anlamlı bir kampanyaya imza attılar.
Yoğurt kabı ve abeslang ile örülen atkı ve bereler Türk öğrencilere hediye edildi.
Hediyeleşmek ve kardeşlik bağını arttırmak  için aynı renk bileklikler ve ilmek ilmek örülen atkı ve bereler, Osmaniye il Milli Eğitim Müdürü Aydın Albakın da katıldığı bir programla Cevdetiye İlkokulu-Ortaokulunda okuyan öğrencilere verildi.
Suriyeli öğrencilerin okuduğu İstiklal Marşı ise programa katılanlardan büyük alkış aldı.Daha sonra Türk bayrağı motifli tablo Milli Eğitim Müdürüne hediye edildi.Atkı ve berelerini alan Türk öğrencilere Suriyeli öğrencilerin kendilerine yazmış oldukları mektuplar okundu.
Milli Eğitim Müdürü Albak, “Çocuklarımızın yapmış oldukları bu çalışmalar hepimize örnek teşkil etmeli. Bunlar bizim öz çocuklarımız öz evlatlarımız öz öğrencilerimiz. Hepsini teker teker gözlerinden öpüyorum. Beni de bu manada çok duygulandırdılar. Hepsinin teker teker gözlerinden öpüyorum. Onlar öğrencilikleri boyunca veya yaşamlarının öğrencilikleri boyunca bizlere emanetler ve bizler de en iyi şekilde yetiştirmeye gayret göstereceğiz bu çocuklarımızı” dedi. Haber Merkezi

Bu haber 81 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Her sınıfın bir ağacı var

Her sınıfın bir ağacı var Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Cumhuriyet İlkokulunda her sınıfın bir ağacı var.

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı Osmaniye de kütüphane için yapılan kitap bağışı çağrısı dev bir kampanyaya dönüştü. 2 aylık sürede toplanan 15 bin ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU