Aydın Osmaniye Gazetesi

Kadın adaylar seçime renk katacak

Kadın adaylar seçime renk katacak

Tarih 06Aralık2018, 09:35 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de kadın belediye başkan aday adayı ve muhtar adayları “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü” dolayısıyla Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’ni (CGC) ziyaret etti.

Osmaniye’de kadın belediye başkan aday adayı ve muhtar adayları “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü” dolayısıyla Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’ni (CGC) ziyaret etti.

Ziyarette kadınlar adına açıklamada yapan AK Parti Osmaniye Belediye Başkan Aday Adayı Berna Banu Başlamış Asker, 84 yıl önce TBMM’de kadına seçme ve seçilme hakkının verildiğini anımsattı.

Türk Kadınının kendilerine seçme ve seçilme hakkının verilmesini sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’e minnettar olduğunu ifade eden Asker, şunları kaydetti:
“Atatürk, her daim kadın ve erkek eşitliği ilkesini ortaya koymuştur. Siyasal hayata katılımda kadınların önüne konulan engellerin ortadan kaldırılması ve kadınların siyasi hayatın figüranları değil, karar verici mercileri olarak aktif rol üstlenmelerinin yolu açılmalıdır. Kadın iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir arkadaş, merhamet timsali, şefkat abidesi ve hepsinden önemlisi Allah’ın en güzel şekilde yarattığı güzel, zarif, nazik bir kul ve insandır. Dünyanın güzelleşmesi barış ve huzur ortamının oluşması için bir kadının merhametine ve şefkatine ihtiyaç vardır.

Asker, Osmaniye’de mahalli idareler seçiminde kadınların 1 belediye başkan aday adayı, 10 mahalle muhtar adayı bulunduğunu söyledi.

Arkadaşlarına güvendiğini dile getiren Asker, “Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilişinin 84’üncü yıl dönümünde millet, vatan, bayrak, devlet ve bağımsızlık için canlarını ortaya koyan vatansever kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Mazlum coğrafyalarda, zor hayat koşullarında hayatını sürdürmek zorunda kalan kadınları, anneleri sevgiyle selamlıyoruz” diye konuştu.

CGC Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek cemiyet, federasyon ve konfederasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Cihangir, kadın belediye başkanı aday adayı ve muhtar adaylarına çalışmalarında başarı diledi. Ümit KAHRIMAN


 

Bu haber 158 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

“Mursi’nin, Cenabı hakkın lütfuna mahzar olduğuna inanıyoruz”

“Mursi’nin, Cenabı hakkın lütfuna mahzar olduğuna inanıyoruz” Anadolu Gençlik Derneği Osmaniye Şubesi, Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı merhum Muhammed Mursi’nin çıkarıld...

Gençler, “Biz Anadoluyuz” projesiyle Bingöl’e gitti

Gençler, “Biz Anadoluyuz” projesiyle Bingöl’e gitti İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Osmaniye’den Bingöl’e 40 öğrenci gitti.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU