Aydın Osmaniye Gazetesi

Üç lise bir sergi projesi uygulanıyor

Üç lise bir sergi projesi uygulanıyor

Tarih 06Aralık2018, 09:25 Editör Ali CİHANGİR

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018 yılı Gençlik Projeleri kapsamında ‘3 Lise Bir Sergi’ Uğur Oral Kültür Merkezinde, Adana Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi ve Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018 yılı Gençlik Projeleri kapsamında  ‘3 Lise Bir Sergi’  Uğur Oral Kültür Merkezinde,  Adana Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi ve Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi’nin katılımıyla gerçekleştirildi.
Proje kapsamında üç farklı   şehrin   Güzel   Sanatlar Lisesi   ortak  bir  sergi  ve  sanat  etkinliği düzenlendi.
Projeye  başından sonuna  kadar  Gençlik   ve  Spor  Bakanlığı  her  türlü  desteği   sağladı.
Öğretmenleri  hatırlamak  onlara  hak  ettiği  değeri  verebilmek  için  özellikle Öğretmenler  Günü’nün  kutlandığı   bu  hafta  sergi  için tercih  edildi.
Bu  etkinliğe  üniversite  gençliğini de  katmak,  Mersin üniversitesini  tanıtmak, lise ve üniversite  öğrencileri  arasında  sanat  köprüsü  oluşturarak lise öğrencilerinde  üniversite   okuma   şevki   ve bilinci   uyandırmak   için   bu  projeyi    üniversitenin    kültür     merkezinde    gerçekleştirildi.
Projeye okul müdürümüz Cuma AKSU, müdür yardımcımız Hülya BÖLÜCÜ, resim öğretmenlerimiz Tülay TERZİ ULU,  Fatma ÖZHER DEMİR, Kerim YILMAZ katıldı.
Proje kapsamında üç  okuldan  20 ‘şer   öğrenci  ve  onlara   rehberlik  eden  resim   öğretmenleri  gözetiminde  toplam 75  eser  iki  boyutlu   ve  üç  boyutlu     olarak sergilendi.  Haber Merkezi
 

Bu haber 138 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Bisikletçiler, 19 Mayıs turu attı

Bisikletçiler, 19 Mayıs turu attı Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından "Bir Asırdan Bin Asıra 19 Mayıs" etkin...

Engelliler bocce turnuvası düzenlendi

Engelliler bocce turnuvası düzenlendi Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Engelliler Bocce Turnuvası düzenlendi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU