Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
21.Yüzyılda Atatürk'ü Anma ve Anlamak konulu panel düzenlendi

21.Yüzyılda Atatürk'ü Anma ve Anlamak konulu panel düzenlendi

Tarih 09Kasım2018, 08:59 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Tarih Bölümü ve Tarih Topluluğu tarafından 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde “21.Yüzyılda Atatürk'ü Anma ve Anlamak” konulu panel düzenledi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Tarih Bölümü ve Tarih Topluluğu tarafından 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde “21.Yüzyılda Atatürk'ü Anma ve Anlamak” konulu panel düzenledi.
Panele OKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç’ın yanı sıra OKÜ Öğretim Elemanları, İdari Personelimiz ve çok sayıda Üniversite öğrencisi katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan panelde açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Alpaslan Dayangaç yaptı.
Dayangaç, “Mustafa Kemal Atatürk, Türk’ün bittiği dendiği yerde, bunları geldikleri yere geri göndereceğiz, dediği zamanda Türk kültürünün çıkarttığı bir dahi olarak yüzyılların ötesini de hesap ederek ve Cumhuriyetin kurulmasına imza atan birisidir.“ dedi.
Moderatörlüğünü OKÜ Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Fazıl Himmetoğlu’nun yaptığı panelde “Atatürk’te iz bırakan şehirler: Selanik, Manastır, İstanbul, Şam” başlıklı sunumu Dr. Öğretim üyesi Şenay Atam, “Örneklerle Halkın İçinde Atatürk” başlıklı sunumu OKÜ Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ebru Güher, “Atatürkçülük ve Cumhuriyetçilik” başlıklı sunumu OKÜ Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ümmügülsüm Candeğer, “Atatürk’ün Türk Dünyasına Bakışı” başlıklı sunum ise Üniversitemiz Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Aysel Erdoğan yaptı.
OKÜ öğrencilerinin sorularının yanıtlandığı panelin sonunda Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç tarafından ÜniversiteTarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ebru Güher, Dr. Öğretim Üyesi Ümmügülsüm Candeğer, Dr. Öğretim Üyesi Aysel Erdoğan, Dr. Öğretim Üyesi Şenay Atam ve panelin Moderatörlüğünü yapan Üniversitemiz Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Fazıl Himmetoğlu’na günün anısına Teşekkür Belgesi takdim edildi.  Haber Merkezi
 

Bu haber 201 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Milli Eğitim MüdürüAlbak, 23 Nisan mesajı yayımladı

Milli Eğitim MüdürüAlbak, 23 Nisan mesajı yayımladı Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Üç aylar dolayısıyla mevlit okutuldu

Üç aylar dolayısıyla mevlit okutuldu Düziçi Cami Dernekleri Federasyonu tarafından üç aylar vesilesi ile mevlidi şerif okutuldu ve hatim duası yapıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU