Aydın Osmaniye Gazetesi

İnsan değerinin temelinde “insan onuru” vardır

İnsan değerinin temelinde “insan onuru” vardır

Tarih 08Kasım2018, 09:09 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi (VERBİS) Tanıtımı” konulu bilgilendirme ve farkındalık toplantısı gerçekleştirildi.

Osmaniye’de “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi (VERBİS) Tanıtımı” konulu bilgilendirme ve farkındalık toplantısı gerçekleştirildi.
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 15 Temmuz Şehitleri Amfisinde düzenlenen toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Toplantının açılış konuşmasını Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir gerçekleştirdi.
Prof. Dr. Bilir, Kişisel Verileri Koruma Kurumu olarak yaptıkları toplantıların 14.’sünü Osmaniye’de gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bu programın gerçekleştirilmesinde Sayın Valimizin büyük desteği var, kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Sözlerinin devamında KVKK’nın kurum yapısı hakkında bilgi veren Prof. Dr. Faruk Bilir, “Kişisel verilerin korunması iki yönü olan bir kavram; bir yönüyle özgürlük yönü diğer yönü ise güvenlik yönü. Aslında özgürlük yönü kişinin bizatihi kendisinin korunmasıdır, kişilik haklarının korunmasıdır. Çünkü insan değerlidir, değerinin temelinde insan onuru vardır. Değerli olan insanın verileri de değerlidir. İkinci yönü güvenlik yönü, burada da verinin güvenliğinin sağlanması söz konusudur. Dolayısıyla biz kişisel verilerin korunması dediğimiz zaman insanın korunması ve verilerinin güvenliğinin sağlanmasını anlıyoruz” dedi.
 
Daha sonra konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun ise yaptığı konuşmada, “Bilindiği üzere kişisel verilerin korunmasına ilişkin yasal düzenleme ve bu konudaki kurumsallaşma 2016 yılına dayanmaktadır. Dolayısıyla söz konusu mevzuat düzenlemeleri ve bu konudaki kurumsallaşma toplumumuzda henüz yeterince bilinmemektedir. Bu nedenle bugün burada gerçekleştireceğimiz toplantı ile bu konularda farkındalık oluşturmak istiyoruz. Toplantımıza katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Toplantının katılımcılarımız için faydalı olmasını ve verimli geçmesini temenni ediyorum. Katılım ve katkılarından dolayı Kurum Başkanımıza, Kurul üyelerimize, sunumlarını gerçekleştirecek olan Daire Başkanımıza, Başkanlık Müşavirimize teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Açılış konuşmalarının ardından, Kişisel Verileri Koruma Kurulu Üyesi Şaban Baba’nın oturum başkanı olduğu panel; Başkanlık Müşaviri Seçil Koyuncu ve Daire Başkanı Mustafa Erbilli’nin sunumları ile devam etti. Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun genel yapısı, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, kişisel verilerin işlenme şartları, veri sorumlularının yükümlülükleri, ilgili kişilerin hakları ve mevzuattaki diğer düzenlemeler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
 
Soru-cevap bölümünün ardından Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir’e kurumların logolarının yer aldığı çini tabak ve çiçek takdim edildi. Haber Merkezi
 

 

Bu haber 333 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU