Aydın Osmaniye Gazetesi

Kadirli'de sefa Vayısoğlu anıldı

Tarih 07Kasım2018, 09:57 Editör Ali CİHANGİR

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK), 10 yıl önce hayatını kaybeden eski başkanı İsmail Sefa Vayısoğlu'nu andı.

Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK), 10 yıl önce hayatını kaybeden eski başkanı İsmail Sefa Vayısoğlu'nu andı.
KAVAK'ın eski başkanı İsmail Sefa Vayısoğlu için ölümünün 10. yılı dolayısıyla Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'nde anma programı ve ödül töreni düzenledi.
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan anmada, Vayısoğlu'nun hayatını anlatan slayt gösterisi sunuldu.
KAVAK Başkanı İbrahim Boysal, programda yaptığı konuşmada, 10 yıl önce, 100 yaşında hayatını kaybeden İsmail Sefa Vayısoğlu'nun, Kadirli için çok önemli çalışmalara imza atan örnek bir insan olduğunu söyledi.
Boysal, yaşamı boyunca Kadirli'de eğitim ve kültür adına yapılan her çalışmanın yanında olan Vayısoğlu'nun adının her zaman yaşayacağını belirterek, "Tarihi çınarımız olan Vayısoğlu, Kadirli'de, eğitim adına çok sayıda çalışmaya imza attı. Eğitime ve kültüre katkısından dolayı rahmetle anıyoruz." dedi.
Vayısoğlu'nun kızı Prof. Dr. Asiye Nuhoğlu da programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, "Babamın sağlığında eğitim ve kültür adına yaptığı güzel çalışmalar, şu an burada olmamıza vesile olmuştur. Rahmetle anıyoruz. Eğitime ve insana yapılan yatırım unutulmaz." diye konuştu.
Programda, KAVAK Yönetim Kurulu tarafından, kültür ve eğitim dalında yaptığı çalışma ve desteklerden dolayı Kamil Yanar'a kültür, emekli öğretmen Fatma Kutlu Köksal'a da eğitim ödülü verildi. Haber merkezi

 

Bu haber 174 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Milli Eğitim MüdürüAlbak, 23 Nisan mesajı yayımladı

Milli Eğitim MüdürüAlbak, 23 Nisan mesajı yayımladı Osmaniye Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Üç aylar dolayısıyla mevlit okutuldu

Üç aylar dolayısıyla mevlit okutuldu Düziçi Cami Dernekleri Federasyonu tarafından üç aylar vesilesi ile mevlidi şerif okutuldu ve hatim duası yapıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU