Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
İl koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

İl koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

Tarih 11Ekim2018, 09:09 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 Yılı 4. Dönem Toplantısı, Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında yapıldı.

Osmaniye’de İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 Yılı 4. Dönem Toplantısı, Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında yapıldı.
Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda toplantıya Vali Yardımcısı Metin Esen, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Argun, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşları bölge ve il müdürleri katıldı.
Toplantının başında konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun,  “İlimizde 2018 yılında toplam 639 adet proje üzerinde çalışmalar devam etmekte olup bu projelerin toplam bedeli 2 Milyar 977 Milyon 537 Bin 255 TL’dir. 2018 yılında bu projelere ayrılan ödenek miktarı 580 Milyon 429 Bin 807 TL olup dönem sonu itibariyle 329 Milyon 345 Bin 295 TL harcama yapılarak % 56,7 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır.” diye konuştu.
2018 yılında ilimizde gerçekleştirilen yatırımların; tarım, turizm, sağlık, ulaştırma, enerji, eğitim ve diğer kamu hizmetleri gibi 7 temel sektörde toplanmış olduğunu belirten Vali Coşkun, yatırımların sektörel dağılımı konusunda da bilgi vererek şöyle devam etti, “2018 yılı dönem itibariyle en çok ödeneğin; %,42,6’lık pay ile Ulaştırma sektörüne, daha sonra %27,2’lik pay ile Eğitim sektörüne ve 11,5’lik pay ile içerisinde kanalizasyon, harita-kadastro, imar planı, çeşitli inşaatlar ile içme suyu gibi kalemlerin yer aldığı Diğer Kamu Hizmetleri sektörüne, ayrıldığı görülmektedir. 2018 yılında Yatırım Programında bulunan 639 adet projenin; şimdiye kadar 301’i bitirilmiş, 117’sinin yapımı devam etmekte, 25’i ihale aşamasında olup, 196’sına ise henüz başlanılamamıştır.” diye konuştu. Vali Coşkun, toplantının hayırlı olması temennisi ile sözlerine son verdi.
Toplantının devamında; DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, İlbank A.Ş. Adana Bölge Müdürlüğü, Adana Orman Bölge Müdürlüğü, T.C.D.D 6. Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 18. Bölge Müdürlüğü, Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, MTA Bölge Müdürlüğü, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, İl Özel İdaresi yetkilileri biten ve devam etmekte olan projeleri hakkında bilgi vererek, kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar.
Toplantının son bölümünde, katılım ve katkıları nedeniyle herkese teşekkür eden Vali Ömer Faruk Coşkun, “Özellikle kurumlarımızdan tasarruf konusunda hassas olmalarını, yeni proje tekliflerinin gerçekten ihtiyaç olup olmadığı konusunu iyi değerlendirmelerini rica ediyorum.” dedi. Toplantı Vali Coşkun’un kapanış konuşması ile son buldu. Haber Merkezi

 

Bu haber 186 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Bisikletçiler, 19 Mayıs turu attı

Bisikletçiler, 19 Mayıs turu attı Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından "Bir Asırdan Bin Asıra 19 Mayıs" etkin...

Engelliler bocce turnuvası düzenlendi

Engelliler bocce turnuvası düzenlendi Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Engelliler Bocce Turnuvası düzenlendi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU