Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Çevre Temizliği Hareketine ailelerden destek

Çevre Temizliği Hareketine ailelerden destek

Tarih 11Ekim2018, 09:06 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi gönüllü öğrencileri “Temizlik İmandandır” hadisi şeriften hareketle başlattıkları temizlik hareketine ailelerden de destek geldi.

Osmaniye Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi gönüllü öğrencileri “Temizlik İmandandır” hadisi şeriften hareketle başlattıkları temizlik hareketine ailelerden de destek geldi.

Yeni Mahalle’de toplanan öğrenciler, burada eldiven giydi, okulun yakınındaki cadde ve sokaklardaki çöpleri toplayarak, mahalledeki çöp kutusuna koydu.

Mahallerde bulunan evleri ziyaret eden öğrenciler, aile bireylerini de kampanyaya desek olmaya davet etti.

Özellikle kadınların destek verdiği kampanyada, mahallede geniş bir temizlik çalışması yürütüldü.

Temizlik kampanyasına katılan lise öğrencisi İsmail Polat, yaptığı açıklamada, çevre temizliğinde farkındalık oluşturmak adına arkadaşlarıyla çevre temizliği hareketi başladıklarını belirtti.

Temizliğe okul çevresinde başladıklarını, bu hareketi kent geneline yaymak istediklerini dile getiren Polat, “Temizlik çalışmalarımızı okula yakın cadde ve sokakları temizleyerek başlatmış bulunuyoruz. Bu faaliyeti sosyal etkinlik kapsamında, toplum hizmet hareketi olarak gönüllü arkadaşlarımızla gerçekleştirdik. Her hafta bu etkinliği düzenleyerek çevremizin temiz tutulabileceğimizi düşünüyoruz. Bu çalışmamızla aynı zamanda öğrenciler ve mahalle sakinleri arasında da çevre temizliği duyarlılığını artırarak çevre bilinci kazanılmasına katkıda bulunacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Öğrenci Muhammet Emin Altay, temizlik hareketi başlattıkları için mutlu olduğunu aktardı.
Temizliğin özünde herkesin kendi evinin, iş yerinin önünü temiz tutması yattığını dile getiren Altay, “Herkes kendi evinin etrafını temizlese tüm Osmaniye temiz olur. Nasıl ki evimizi temiz tutuyorsak çevremizi de aynı duyarlılıkla temiz tutmalıyız. Böyle bir etkinliğe farkındalık yaratmak için katıldım. Bu fırsatı veren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Umarım herkes çevre temizliğine dikkat eder” dedi.

Kampanyaya destek vererek öğrencilerle mahallede temizlik yapan Emine Bozdoğan, öğrencilere teşekkür etti
.
Şerife Karabeyzat da herkesi temizlik kampanyasına destek olmaya davet etti. Ümit KAHRIMAN


 

Bu haber 171 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Bisikletçiler, 19 Mayıs turu attı

Bisikletçiler, 19 Mayıs turu attı Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından "Bir Asırdan Bin Asıra 19 Mayıs" etkin...

Engelliler bocce turnuvası düzenlendi

Engelliler bocce turnuvası düzenlendi Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Engelliler Bocce Turnuvası düzenlendi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU