Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Karaçay Mesire Alanında çevre temizliği yaptılar

Karaçay Mesire Alanında çevre temizliği yaptılar

Tarih 10Ekim2018, 08:44 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) öğrencileri “Tarihini temiz tut, sağlık için pedalla” projesi kapsamında, kentte temizlik çalışması yaptı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) öğrencileri “Tarihini temiz tut, sağlık için pedalla” projesi kapsamında, kentte temizlik çalışması yaptı.

OKÜ Bisiklet Kulübü üyesi öğrenciler, Karaçay’da bir araya gelerek Mesire alanında temizlik yaptı.

Bisiklet Kulübü Başkanı Yunus Emre Uzunkaya, yaptığı açıklamada, etkinliklerine katılan arkadaşlarına teşekkür etti.

Kulüp olarak kette çeşitli etkinlikler yaparak farkındalık oluşturmak istediklerini ifade eden Uzunkaynak, temizliğin ailede başlayarak yaygınlaşan bir kavram olduğunu belirti.

Temiz çevrenin sağlıklı bireyler yetiştirmede de etkili olduğuna inandığını ifade eden Uzunkaynak, “Tarihini temiz tut, sağlık için pedalla” projesi kapsamında düzenledikleri Karaçay Mesire yeri temizlik etkinliğine katılanlara teşekkür etti.
 
Uzunkaynak, “Bu sene ilk turumuzu Karaçay Mesire Alanı’nda gerçekleştirdik. Turda mesire alanında çevre temizliği yaptık. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çevre temizliği konusunda hepimize görevler düşüyor.  Herkes kendi evi gibi, işyerinin önünü, caddesini, mahallesini temiz tutmak konusunda titiz olursa kentimiz tertemiz olur. Bu bilinci yaygınlaştırmak ve benzer etkinliklere devam ederek toplumda farkındalık oluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Ümit KAHIRMAN     
 

Bu haber 257 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Her sınıfın bir ağacı var

Her sınıfın bir ağacı var Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Cumhuriyet İlkokulunda her sınıfın bir ağacı var.

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı Osmaniye de kütüphane için yapılan kitap bağışı çağrısı dev bir kampanyaya dönüştü. 2 aylık sürede toplanan 15 bin ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU