Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
CGC Yönetimi, il müdürleri Öznavruz ve Torun’u ziyaret etti

CGC Yönetimi, il müdürleri Öznavruz ve Torun’u ziyaret etti

Tarih 09Ağustos2018, 09:36 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (CGC) Yönetim Kurulu Üyeleri, Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz ile Kültür ve Turizm İ Müdürü Burhan Torun’u ziyaret etti.

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (CGC) Yönetim Kurulu Üyeleri, Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz ile Kültür ve Turizm İ Müdürü Burhan Torun’u ziyaret etti. CGC Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir, ziyaretlerde yaptığı açıklamada, cemiyet, federasyon ve konfederasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. Cihangir, gerek cemiyet, gerek Akdeniz Gazeteciler Federasyonu ve gerekse Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak yerel basının hak ettiği yere gelmesi için mücadele ettiklerini dile getirdi. Gazetecilerin, bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve onlara yol gösterme konusunda toplumun bilgi ışığı olduğunu dile getiren Cihangir, şunları kaydetti: “Cemiyet Başkanı olarak, bünyemizde bulunan gazeteci arkadaşlarımın haklarını korumakla mükellefim. Bunun yanı sıra sadece cemiyetimize üye değil işini etik değerlere uygun, hak haberciliğine aykırı haberler yapmadan yerine getiren gazetecilerin de savunucusu durumundayım.Her zaman kamu çıkarını göz önünde tutan, objektif ve doğru habercilik anlayışını benimseyen ve basın etik ilkelerinden hiçbir şekilde ödün vermeyen. Özveriyle görevlerini yerine getiren ve meslek hayatları boyunca her türlü fedakârlığı gösteren basın mensuplarımızdır” Yerel basının önemine değinen Cihangir, “Ben her zaman şunu savundum. Habercilik konusunda yerel basın ulusal basından daha etkili konumda. Biz cemiyet olarak, federasyon olarak ve konfederasyon olarak her zaman yerel basının önünün açılmasından, eksiklerinin giderilmesinden ve şartlarının düzeltilmesinden yana olduk. Bunun için konfederasyon toplantılarında sürekli bunu dile getirdik” diye konuştu. Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz ve Kültür ve Turizm İl Müdürü Burhan Torun ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek kurumlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. CGC Basın

Bu haber 234 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU