Aydın Osmaniye Gazetesi

Osmaniye’ye örnek olacak park

Osmaniye’ye örnek olacak park

Tarih 06Ağustos2018, 09:00 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’ye bağlı Hasanbeyli Belediyesi tarafından Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından desteklenen Devlet Bahçeli Piknik alanı açılışının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen vatandaşlardan ilgi görüyor.

Osmaniye’ye bağlı Hasanbeyli Belediyesi tarafından Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından desteklenen Devlet Bahçeli Piknik alanı açılışının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen vatandaşlardan ilgi görüyor.
Piknik alanı özellikle Osmaniye, Gaziantep başata olmak komşu illerden misafirlerine doğa ile iç içe dinlenme ve keyifli saatler geçirme imkanı sunuyor.
Devlet Bahçeli Piknik ve Mesire Alanı'nın tamamlanmasının ardından Osmaniye’nin sıcağından günü birlik olarak kaçamak yapmak isteyen vatandaşların uğrak yeri olmaya başlarken oluşturduğu sosyal canlılıkla da ilçe ekonomisine ciddi katma değer sunması bekleniyor.
İçerisinde kapalı kamelyaları, oturma alanları, şömine ve mangal sistemleri, çocuk oyun alanları, yürüme yolları, havuzu, dekoratif ağaçları ve ışıklandırmaları bulunan 8 bin metrekare alana sahip mesire alanı, Osmaniye ve bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap veriyor.
Hasanbeyli Belediye Başkanı Alparslan Koca “Vatandaşlarımız kışın ve yazın gelebileceği hazırlamak için yola çıkmıştık. Hemşerimiz Genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beyin adı verdiğimiz piknik alanının sonuna geldik. Tabi ufak tefek eksiklerimiz var. Şuan mevcutta  misafirlerimizi ağırlayacak durumdayız. Genelde hafta sonları yoğunluğumuz çok fazla oluyor.  Vatandaşların kafalarını dinleyecekleri piknik yapabilecekleri  sabah kahvaltılarını alıp gelerek serin havada doğa ile iç içe huzurlu  güzel bir gün geçirebilecekleri bir alan oluşturduk. Bu çalışmalar sırasında çocuklarımızı da unutmadık onlar için alan içine bir park yaptık.”
Piknik Alanı yapım projesinden dolayı Belediye Başkanı Alparslan Koca’ya teşekkür eden İsmail Manavur “Aslen Hasanbeyliliyim,  asırlardır Hasanbeyli var, bu kadar da başkan geldi geçti. Böyle bir tesisi yapmak daha Hasanbeyli’ye nasip olmamıştı her türlü imkânları olduğu halde. Burası çok güzel bir yer daha yapılması gereken çok geç yapılan bir hizmet. Bu kadar su boşa akıyor,  böyle bir doğal güzelliği değerlendirmek lazım.  Hasanbeyli bizim bu bölgede hem İslahiye tarafı olsun, Hasanbeyli tarafı olsun ulaşım kolaylığı olan bir bölge. Böyle tesislerin daha yukarılara  da yapılmasını istiyoruz. Örneğin Yağlıoluk, Şavşak, orman içinde bir çok  uygun yerler var. Oralara da yapılması istiyoruz. BU vatan bu devlet, bu millet bizim” dedi.  Haber Merkezi

Bu haber 438 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Bisikletçiler, 19 Mayıs turu attı

Bisikletçiler, 19 Mayıs turu attı Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından "Bir Asırdan Bin Asıra 19 Mayıs" etkin...

Engelliler bocce turnuvası düzenlendi

Engelliler bocce turnuvası düzenlendi Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Engelliler Bocce Turnuvası düzenlendi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU