Aydın Osmaniye Gazetesi

Yaz Kur’an Kursları verimli geçiyor

Yaz Kur’an Kursları verimli geçiyor

Tarih 21Temmuz2018, 09:10 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de okulların tatil olmasıyla başlayan Yaz Kur’an Kurslarında öğrencilere Kur’an-ı Kerim’in yanı sıra dini bilgiler veriliyor.

Osmaniye’de okulların tatil olmasıyla başlayan Yaz Kur’an Kurslarında öğrencilere Kur’an-ı Kerim’in yanı sıra dini bilgiler veriliyor.
Somuncu Baba Camisi İmam Hatibi Ömer Bahçeci, Yaz Kur'an Kursunun oldukça verimli geçtiğini belirtti.
Son olarak öğrencilerle ahlak dersi üzerine sohbet yapıldığını ifade eden Bahçeci, “Peygamber Efendimiz, “ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” buyuruyor.  İslam ahlakı empati kurmayı, istişare yapmayı, tefekkür etmeyi, akıl etmeyi, fikir etmeyi, düşünmeyi, adaleti, sevgiyi, saygıyı, muhabbeti, ülfeti,  sadakâti, hoşgörüyü, kardeşlik hukukuna riayet etmeyi emreder. Bu imanımızın da gereğidir. Namaz mümini bütün kötülüklerden alı kor, hükmü açıktır. İbadetlerimiz bizi kâmil manada müminler olarak dünya ve ahiret saadeti ile dolu kazanç elde edebilmemizi sağlamalıdır." dedi.  Aydın Deniz

Bu haber 320 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinden kanser bilgilendirmesi yapıldı

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinden kanser bilgilendirmesi yapıldı Bahçe Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi tarafından Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla ...

Beslenme dostu okul uygulaması sürüyor

Beslenme dostu okul uygulaması sürüyor Osmaniye’de obeziteyle mücadele kapsamında Beslenme Dostu Okullar uygulamasına başlanıldığı belirtildi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU