Aydın Osmaniye Gazetesi

İşkur, tekstil sektörüne 24 istihdam daha sağladı

İşkur, tekstil sektörüne 24 istihdam daha sağladı

Tarih 11Temmuz2018, 11:04 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 24 kişiyi istihdama kazandırdı.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 24 kişiyi istihdama kazandırdı.
Programdan yararlanacak katılımcılar tekstil sektöründe faaliyet gösteren Cross Konfeksiyon firmasında işbaşı yaptı. Biri engelli olmak üzere 24 kişi “Konfeksiyon işçisi” mesleğinde istihdam edildi.
İşbaşı eğitim programından faydalanan konfeksiyon işçilerinin yüzde ellisi, program sonunda işveren tarafından istihdam edilecek. İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanı Onur Olcar işyerini ziyaret ederek katılımcılara programın detayları hakkında bilgi verdi.
Programın amacı ve  faydaları ile program boyunca uyulması gereken kurallar hakkında bilgi paylaşımında bulunan Onur Olcar, katılımcı ücretlerinin yanı sıra İş Kazası ve Meslek Hastalığı ile Genel Sağlık Sigortası primlerinin de İŞKUR tarafından karşılandığını belirtti.
Onur Olcar, program süresinin 3 ay olduğunu fakat; bilişim ve imalat sektöründe program süresinin 3 aydan 6 aya çıkartıldığını söyledi.
İstihdamı artırmak amacıyla işverenle işbirliği yaparak işbaşı eğitim programlarının sayısını artırmak için çalıştıklarını dile getiren İŞKUR yetkilileri; işgücüne nitelik ve deneyim kazandıran işbaşı eğitim programlarının hız kesmeden ilerleyen zamanlarda da devam edeceğini söyledi. Haber Merkezi

Bu haber 173 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinden kanser bilgilendirmesi yapıldı

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinden kanser bilgilendirmesi yapıldı Bahçe Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi tarafından Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla ...

Beslenme dostu okul uygulaması sürüyor

Beslenme dostu okul uygulaması sürüyor Osmaniye’de obeziteyle mücadele kapsamında Beslenme Dostu Okullar uygulamasına başlanıldığı belirtildi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU