Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
İlçenin yaşam standartlarını yükseltmeye çalışıyoruz

İlçenin yaşam standartlarını yükseltmeye çalışıyoruz

Tarih 04Temmuz2018, 09:03 Editör Ali CİHANGİR

Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz ilçenin yaşam standartlarını yükseltmek adını hizmetlere imza attıklarını söyledi.

Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz ilçenin yaşam standartlarını yükseltmek adını hizmetlere imza attıklarını söyledi.
Baz, ilçedeki hizmetleri incelemesi esnasında yaptığı açıklamada, Bahçe ilçesinin asırlık ilçe olduğunu ifade ederek Osmaniye sanayisinin gelişmesiyle oluşan taleplere cevap vermek için çalışma yaptıklarını söyledi.
4 yıldır Belediye başkanlığı görevinde bulunduğu kaydeden Başkan Baz “Belediyecilik görevini 4 yıla aşkın süredir hızlı şekilde sürdürüyoruz. Alt yapısı tamamlanmış, bölgelerde sıcak asfalt çalışmalarını yürütmekteyiz. Bahçe artık yaşanabilir ilçe olma yolunda adım atmış ve önemli adımları atmaya devam ediyor. Yaz ayında nüfusumuz artıyor. İlçemiz hamd olsun 2016 yılının sonunda başlatmış olduğumuz doğalgazımızla buluşturarak bu senenin ilk aylarında da doğalgazı halkımız kullanmaya başlamıştı. Şuanda doğalgaz geçen yerlerin asfaltlarının tekrar yenilenmesi ve ilçemizin girişi olan bölgelerinde yolları 24 metreye çıkartarak genişletme çalışması sürüyor. İlçe halkımızın hak ettiği hizmetleri alabilmesi adımları attık ve atmaya da devam ediyoruz” dedi.
Başkan Baz Bahçe ilçesinin asırlık ilçe olduğunun altını çizerek Osmaniye sanayisinin gelişmesiyle oluşan taleplere cevap vermek için çalışma yaptıklarını söyledi.
Baz “Bahçe 1904 yılında eski bir ilçedir. Şuan bir asır 14 yıllık bir ilçe olma özeliğine sahiptir. Bununla beraber büyük illere uzaklığı açısından Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana ve Mersin’e eşit bir mesafededir. Bölgede ulaşımın kesiştiği bir noktadır. Ulalım noktasında bir problemi olmayan bir ilçemizdir. Özellikle Osmaniye’mizde sanayinin gelişmesiyle ilçemizde ciddi bir şekilde talepler oluştu. Bu talepleri bizlerde yerel yönetim olarak, yaşanabilir bir ilçe olma yönünde adımları atıyoruz. Belediyeciliği 5 kategori sınırlıyoruz. Alt yapı Belediyeciliği, üst yapı belediyeciliği, Sosyal belediyecilik, ekonomik belediyecilik ve birde kimlik belediyecilik olarak sınıflandırıyoruz. İnşallah 1. Aşaması olan altyapı belediyeciliğini tamamlamak üzereyiz. Bu alanda eksiklerimiz var bu eksiklilerimizi hızlı şekilde gideriyoruz” şeklinde konuştu.  Haber Merkezi

Bu haber 724 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Osmaniyeli 15 Temmuz’da tek yürek oldu Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yürüyüş düzenlendi.

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı

Düziçi’nde 15 Temmuz Sergisi açıldı Düziçi’nde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU