Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ

Tarih 11Haziran2018, 10:26 Editör Ali CİHANGİR

2018/1749 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:  
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    :  Osmaniye İl, Merkez İlçe, 576 Ada, 14 Parsel, EYÜP SULTAN Mahalle, 4.Kat. 15
Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; Onaylı projesinde ve mevcut durumda taşınmaz; salon, 3 adet oda, antre, hol, wc, banyo ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 123 m2 kullanım alanına sahiptir.Giriş kapısı Çelik kapı, İç kapıları Amerikan panel pres kapı olup pencereleri pvc malzemeden imal edilmiştir.mutfak zemin kaplaması seramik döşeli olup duvarı alçı sıva üzeri boyalıdır, mutfak dolabı ahşap malzemeden imal edilmiş mutfak tezgahı granittir.Wc, duş ve banyo zemin ve duvar kaplamaları seramiktir.banyoda duşakabin ve klozet mevcuttur,balkon zemin kaplaması seramik olup duvarları ince sıva üzeri boyalıdır.
Adresi        : Eyüp Sultan Mah. 5516 Sokak Melih İnşaat AptNo:31/15 Merkez/OSMANİYE   '
Yüzölçümü    : 936,22 m2
Arsa Payı    : 3323/46811
İmar Durumu    : Konut Alanı ve Kısmi İmar yolu olarak görünmektedir.
Kıymeti        :129.150,00 TL
KDV Oranı    :%1
1. Satış Günü    : 28/08/2018 günü 10:30- 10:35 arası
2. Satış Günü    : 25/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri    : Osmaniye Adliyesi Zemin kat Mümin Acar Baro Toplantı Salonu Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15)gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1749 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/06/2018                                                                                                                          İD:268

Bu haber 472 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İHALE İLANLARI

T.C OSMANİYE

T.C OSMANİYE 4.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ İLAN

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2017/6166 ESAS

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2017/6166 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU