Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ 2017/403 TLMT.

Tarih 28Mayıs2018, 13:47 Editör Ali CİHANGİR

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NOTU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 310 Ada, 96 Parsel, RAUFBEY Mahalle. 7 Nolu Bağımsız Bölüm.Satışa konu taşınmaz Alibeyli Mah.Dadaloğlu Sok.Uğurlu İnşaat Sit.No:7/7 adresindedir.3+1 odalıdır.2 adet balkon vardır.Net kullanım alanı 130 m2 dir. Ana taşınmaz bitişik nizam 3/B yapı sınıfında betonarme yapı tarzındadır.(İmar durumu,imar planında "TİCK1 Alanı ve Kısmi İmar Yolu " olarak görülmektedir.)
Yüzölçümü    : 840,32 m2
Hisse Oranı    : 1/1
Kıymeti    : 240.000,00 TL
KDV Oranı    : %8
1.    Satış Günü    : 11/07/2018 günü 10:45- 10:50 arası
2.    Satış Günü    : 07/08/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri    : 1. İcra Dairesi Önü - Osmaniye Adalet Sarayı MERKEZ / OSMANİYE
Satış şartları :
1-    İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını vc satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-    Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.   ( İhaleye katılım için teminat verecekler müdürlüğümüzün aşağıda belirtilen Emanet Kasa İban Hesabına belirtilen teminat miktarını ihale öncesinde yatırmaları gerekmekte olup; piyasadaki sahte para ihale alıcısından ihale öncesinde ve ihaleler arasında elden alınan nakit teminatın özellikle toplu ve fazla miktarların olması ve bunların sayılma olasılığının olmaması,(para sayma makinesinin bulunmaması) yırtık para çıkması ve bu durumunda bankaların kabul etmemesi vb.nedenlerle,  İİK.9.maddesi :" İcra dairelerine yapılacak  her türlü  nakdi ödeme .Adalet Bakanlığı tarafından  uygun görülecek bankalarda    icra dairesi  adına açılan hesaba yapılır "  hükmü uyarınca elden  nakit para alınmayacaktır. DOSYA NO VE T.C. NO, AD-SOYAD BELİRTİLMEK ŞARTIYLA AŞAĞIDA BELİRTİLEN İBANA SATİŞ SAATİNDEN ÖNCE YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.İİK 9. M D VE 114/2.MADDESİ " HUKMU UYARINCA ARTIRMA TARZI SATIŞ ESNASINDA RESEN DEĞERLENDİRİLECEK VE DURUMA GÖRE UYGULANACAKTIR. )
OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ
VAKIFBANK KASA HS.IBAN NO- TR29 0001 5001 5800 7290 4969 16
 Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-    İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-    Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil, olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-    Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-    Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/403 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7-    Satışa katılan/lar işbu ilanda yazan tüm hususları kabul etmiş sayılır.25/05/2018            İD:235

Bu haber 803 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İHALE İLANLARI

T.C OSMANİYE

T.C OSMANİYE 4.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ İLAN

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2017/6166 ESAS

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2017/6166 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU