Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ

Tarih 14Mayıs2018, 14:59 Editör Ali CİHANGİR

2017/4082 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:  
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    :  Osmaniye İl, Merkez İlçe, 49 Ada, 95 Parsel, ALİBEYLİ Mahalle/Köy, 27
Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, ana taşınmazın 8. Katında bina girişine göre sağ tarafta kuzeybatı ve güneybatı cephelidir. Mimari projesine göre taşınmaz ; Salon. 3 adet oda, mutfak, antre, hol, wc, banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Yaklaşık 140 m2 dir.Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi    : Alibeyli Mah. Hasan Çenet Cad. Kayalar Sk. No: 2 27 Merkez /OSMANİYE
Yüzölçümü    : 832 m2
Arsa Payı    : 16/832
İmâr Durumu    : Var , İnşaat tarzı Ticaret Konut alanı ve kısmi imar yolu
Kıymeti    : 140.000,00 TL
KDV Oranı    : %1
Kaydındaki Şerhler  :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü    : 09/07/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü    : 13/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri    : OSMANİYE ADLİYESİ BARO TOPLANTI SALONU MERKEZ / OSMANİYE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4082 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/05/2018                                                                             İD:208

Bu haber 505 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İHALE İLANLARI

T.C OSMANİYE

T.C OSMANİYE 4.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ İLAN

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2017/6166 ESAS

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2017/6166 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU