Aydın Osmaniye Gazetesi

Tabip Odası, 14 Mart Tıp Bayramına hazırlanıyor

Tabip Odası, 14 Mart Tıp Bayramına hazırlanıyor

Tarih 13Mart2018, 09:27 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Tabip Odası Başkanı Asu Kaya Gedik, bu yıl ki etkinliklerde geleneksel hale gelen balo programının Afrin Operasyonu nedeniyle iptal edildiğini belirtti.

Osmaniye Tabip Odası Başkanı Asu Kaya Gedik, bu yıl ki etkinliklerde geleneksel hale gelen balo programının Afrin Operasyonu nedeniyle iptal edildiğini belirtti.
Gedik, yaptığı açıklamada, hekimlerin her yıl tıbbın onurlu tarihi olan 14 Mart'ı ve içine alan haftayı fedakarlığın, cesaretin ve direnişin bayramı olarak kutlandığını belirtti.
Cesaretin, Genç Tıbbiyeli Hikmet ve arkadaşlarının 14 Mart 1919'da Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane'yi, vatanı işgalcilere karşı savunma mücadelesi olduğunu belirten Gedik, şunları kaydetti:
“Direniş, Tıbbiyeli Hikmet'in SİVAS KONGRESİNDE " TAM BAĞIMSIZLIK " vurgusu ile MANDACILARA direnişidir. Fedakarlık, Tıbbiyeli Hikmet'in Cephede ki Tifüs salgınına aşı geliştirmek için kendini kobay kullanmasıdır, kendi verem hastası iken Sarıkamış'taki hasta askerler uğruna canını yitirmesidir.
İşte bu yüzden Tıbbiyeli Hikmet 14 Mart'ın onurlu adıdır. Vatansever Türk hekimleri Anadolu’nun direnişinde, kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyet'in kuruluşunda en önde saf tutmuştur. Bugünün tıbbiyelileri olan biz;TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ, OSMANİYE TABİP ODASI aynı KUVA-İ MİLLİYE ruhu ile tüm vatan sathında aynı cesaret ve fedakarlıkla direnecektir. "BİZ TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİYİZ, TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ ONURUMUZDUR. Bilinmelidir ki TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'nin emperyalistlere karşı, Misak-ı Milli'yi muhafaza ve müdafaa etmek için yürüttüğü "ZEYTİN DALI HAREKATI"na, cephede yahut da gerisinde Türk Tabiplerin desteği tam ve mutlaktır.”
Gedik, her an şehitlerin geldiği günlerde, şehitlerin ruhuna, gazilere saygı gereği TIP BALOSU'nu iptal ettiklerini belirtti. Haber Merkezi

Bu haber 55 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Down Sendromu farkındalık yürüyüşü yapıldı

Down Sendromu farkındalık yürüyüşü yapıldı Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlend...

Evde sağlık ve sosyal hizmetler değerlendirildi

Evde sağlık ve sosyal hizmetler değerlendirildi Osmaniye’de Evde Sağlık Hizmet Birimlerinin işleyişi, uygulama sırasında ortaya çıkan sorun ve aksaklıkların tespit...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU