Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Kadınlarımız, üretimin her alanında olmalıdır

Kadınlarımız, üretimin her alanında olmalıdır

Tarih 13Mart2018, 09:24 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, SODES (Sosyal Destek Programı) kapsamında uygulanan ‘Gül Kokulu Eller’ projesinin Değirmenocağı köyündeki uygulama alanını ziyaret etti.


Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, SODES (Sosyal Destek Programı) kapsamında uygulanan ‘Gül Kokulu Eller’ projesinin Değirmenocağı köyündeki uygulama alanını ziyaret etti.
Vali Coşkun'un ziyaretinde Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan ile Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam da yer aldı.
Kursiyerlerin Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, hanımlara gül takdim eden Vali Coşkun daha sonra Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam’dan projeler hakkında bilgi aldı.
İl Müdürü Sağlam, biri SODES projesi olan 'Gül Kokulu Eller', diğeri ise Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının İl Özel projeleri çerçevesinde uygulamaya konulan Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından çalışmaları başlatılan 'Gül Bahçesinde Yeşeren Umutlar' olmak üzere iki projenin uygulandığını ifade etti.
'Gül Kokulu Eller', Projesi kapsamında kursiyerlere 144 saat süreli gül yetiştiriciliği eğitimi verildiğini belirten Sağlam, 'Gül Bahçesinde Yeşeren Umutlar' Projesinde ise 2 kurs planlandığını şu an birinci grubun eğitimlerinin devam ettiğini kaydetti.
Ziyaretinin devamında projenin uygulama alanı olan 500 metrekarelik gül serasında incelemelerde bulunan Vali Coşkun, gül fidanı dikerek fidana can suyunu verdi.
Daha sonra kursiyerlerle bir araya gelerek bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, burada yaptığı konuşmada, "Bugün 'Gül Kokulu Eller' ve 'Gül Bahçesinde Yeşeren Umutlar' isimli projelerimizin Değirmenocağı köyümüzdeki uygulama alanlarını ve kursiyerlerimizi ziyaret etmek üzere buradayız. Değirmenocağı ve çevre köylerimizden yaklaşık 100 kadınımız bu projeler kapsamında kurs alıyor ve gül yetiştiriciliğinin tekniklerini öğreniyorlar. Bundan sonraki süreçte kursiyerlerimiz gül üretiminde ve pazarlamasında bilfiil işin içerisinde olacaklar ve kendi kazançlarını sağlayacaklar. Bu sayede kendi bütçelerine önemli bir katkıda bulunacaklarına inanıyorum. Kadınlarımızın üretimin her alanında yer almaları gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle de Projede yer alan kadınlarımızı tebrik ediyorum" diye konuştu.
Vali Coşkun, ziyareti sırasında orada bulunan çevre köylerin muhtarları ile de bir süre sohbet etti.
Ziyaret sonunda, kursiyerler ve muhtarlar Vali Coşkun'a ziyareti nedeniyle teşekkür ettiler.
Haber Merkezi

Bu haber 28 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Sabah namazı camiler gençlerle doldu

Sabah namazı camiler gençlerle doldu Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde bulunan Göçmenler camisinde gençlere yönelik "Kahvaltılı sabah namazı buluşması" ...

AK Parti Milletvekili Durmuşoğlu, halkın sorunlarını dinledi

AK Parti Milletvekili Durmuşoğlu, halkın sorunlarını dinledi AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, “halk günü” kapsamında vatandaşların sorunlarını dinledi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU